otwarcie szkół. zdjęcie ilustracyjne Jan Bielecki/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Maja 2020

Powrót do szkół jednak pod znakiem zapytania? Najnowsze dane dają poważnie do myślenia

Otwarcie szkół jest bardzo wyczekiwane przez część rodziców. W Polsce, w przypadku najmłodszych dzieci prawdopodobnie będzie możliwe to od 25 maja, jednak trend ponownego otwierania placówek oświatowych załamuje się w niektórych krajach europejskich. Czy w naszym przypadku również możliwe jest "cofnięcie taśmy"?

We Włoszech wszystkie szkoły zostały zamknięte już 10 marca i pozostają zamknięte aż po dzień dzisiejszy. Mimo apelów oraz rozważań na temat wcześniejszego otwarcia już wiadomo, że nie ma mowy o powrocie dzieci do szkół wcześniej niż we wrześniu.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Otwarcie szkół a epidemia

 - Ryzyko ponownego wzrostu zakażeń byłoby szalenie wysokie, gdybyśmy zdecydowali się otworzyć szkoły na tym etapie – wyjaśnił premier Włoch w komunikacie dotyczącym ewentualnego powrotu dzieci do placówek. Jednocześnie zaznaczył, że decyzja zapadła w oparciu o opinie ekspertów. Jako argument wskazano również wzrost liczby zachorowań na terenie Francji, gdzie zanotowano ostatnio 70 nowych zakażeń wirusem SARS-Cov-2. Wzrost ten wiązany jest przez ekspertów właśnie z powrotem dzieci do szkół.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pabianice. Dziennikarka śmiała się, nagrywając skandaliczny film. Sześć stowarzyszeń prozwierzęcych zapowiedziało złożenie zawiadomienia
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Możliwość wstrzymania luzowania obostrzeń, w tym też ponownego otwarcia szkół istnieje także w Polsce. Zgodnie ze słowami premiera Morawieckiego może dojść do tego w sytuacji nawrotu choroby. Możliwe jest nawet cofnięcie etapów odmrażania jeśli wzrost byłby drastyczny i stanowił zagrożenie nawrotu epidemii na dużą skalę. 

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się ponad 5,2 miliona ludzi, zmarło 338 tysięcy, a wyzdrowiało 2 miliony. W Polsce wirus wywołał jak dotąd 20 838 zachorowań oraz 990 zgony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podwyższenie kar za hejt na policję. Minister ostrzega wszystkich Polaków
  2. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  3. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  4. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  5. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  6. Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu Polaków

Źródło: Gazeta.pl