wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Orlen podjął odważną decyzję. Ceny lecą w dół

17 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Orlen postanowił zareagować na opanowującą nasz kraj epidemię. Koncern zdecydował się na obniżkę cen paliw. Chce tym samym zachęcić obywateli do korzystania z własnych samochodów i zrezygnowania z transportu publicznego.

PKN Orlen zdecydował obniżyć ceny paliwa. Spółka wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie. "W obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, część społeczeństwa, ze względów sanitarnych korzysta z własnych aut w miejsce komunikacji zbiorowej. Klienci, korzystający z oferty stacji koncernu, przy tym samym budżecie, będą dłużej jeździć na jednym baku paliwa. To także korzystne rozwiązanie dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii", piszą przedstawiciele koncernu.

Orlen obniża ceny

"Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach PKN Orlen", czytamy na Twitterze Daniela Obajtka, prezesa koncernu. Obajtek dodaje: "Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność".

Orlen przypomina, że od początku roku ceny paliwa na stacjach spółki systematycznie maleją. Wspomniane obniżki wyniosły około 46 groszy za litr benzyny 95 oraz 60 groszy za litr oleju napędowego.

Cytowany przez portal gazeta.pl koncern wyjaśnia, dlaczego obniżki są możliwe. "To efekt nie tylko taniejącej ropy naftowej, ale też rezultat działań PKN Orlen optymalizujących koszty produkcji", czytamy w komunikacie spółki.

Akcja koncernu ma na celu zachęcanie do korzystania z własnych środków transportu. Im mniej ludzi w środkach transportu publicznego, tym mniejsza szansa na duży wzrost zachorowań na wirusa z Wuhan, wskazują eksperci. PKN Orlen rozpoczął również produkcję płynu do dezynfekcji rąk.

Źródło: gazeta.pl / Businnes Insider / twitter.com/Daniel Obajtek

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >