Orlen obniża ceny paliwa. pxhere.comŹródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Marca 2020

Orlen podjął odważną decyzję. Ceny lecą w dół

Orlen postanowił zareagować na opanowującą nasz kraj epidemię. Koncern zdecydował się na obniżkę cen paliw. Chce tym samym zachęcić obywateli do korzystania z własnych samochodów i zrezygnowania z transportu publicznego.

PKN Orlen zdecydował obniżyć ceny paliwa. Spółka wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie. "W obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, część społeczeństwa, ze względów sanitarnych korzysta z własnych aut w miejsce komunikacji zbiorowej. Klienci, korzystający z oferty stacji koncernu, przy tym samym budżecie, będą dłużej jeździć na jednym baku paliwa. To także korzystne rozwiązanie dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii", piszą przedstawiciele koncernu.

Tomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcieTomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcieCzytaj dalej

Orlen obniża ceny

"Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach PKN Orlen", czytamy na Twitterze Daniela Obajtka, prezesa koncernu. Obajtek dodaje: "Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skrajna lekkomyślność mieszkanki Śląska. Mimo zakazu otworzyła dyskotekę, skończyło się interwencjami policji
2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

Orlen informuje o obniżce cen

Orlen przypomina, że od początku roku ceny paliwa na stacjach spółki systematycznie maleją. Wspomniane obniżki wyniosły około 46 groszy za litr benzyny 95 oraz 60 groszy za litr oleju napędowego.

Cytowany przez portal gazeta.pl koncern wyjaśnia, dlaczego obniżki są możliwe. "To efekt nie tylko taniejącej ropy naftowej, ale też rezultat działań PKN Orlen optymalizujących koszty produkcji", czytamy w komunikacie spółki.

Akcja koncernu ma na celu zachęcanie do korzystania z własnych środków transportu. Im mniej ludzi w środkach transportu publicznego, tym mniejsza szansa na duży wzrost zachorowań na wirusa z Wuhan, wskazują eksperci. PKN Orlen rozpoczął również produkcję płynu do dezynfekcji rąk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy
  6. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest

Źródło: gazeta.pl / Businnes Insider / twitter.com/Daniel Obajtek