wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zakonnice usłyszały alarm i pobiegły do okna życia, myślały, że zastaną w nim noworodka. Niezwykle poruszająca historia, przypominamy

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Okno życia było miejscem niecodziennej interwencji zakonnic. Przypominamy o zaskakujących wydarzeniach, które rozegrały się w Olsztynie. Niezwykle poważne zdarzenia zakończyły się interwencją policji. Zachowanie matki szybko zostało wyjaśnione prze

Nietypowa interwencja zakonnic miała miejsce w 2017 roku. To właśnie wtedy, w Olsztynie zostawiono w oknie życia dwójkę dzieci. Warto podkreślić, że jeszcze nigdy nie oddano siostrom zakonnym więcej niż jednej pociechy. Sytuacja ta szybko wzbudziła liczne podejrzenia oraz wątpliwości. W sprawę zaangażowano śledczych z okolicznej komendy.

Okno życia: Zakonnice i policja interweniowały w sprawie dwójki maleństw

TVN24 przekazywało wówczas informacje o śledztwie prowadzonym przez policję. Dziennikarze szybko dotarli do kobiety, która w 2017 roku przekazała swoje dzieci zakonnicom. Prace służb motywowane było podejrzeniem przymuszenia matki do opuszczenia maleństw. W rozmowie z dziennikarzem TVN-u funkcjonariusze opowiedzieli o wynikach śledztwa.

- Dla dobra rodziny nie mogę mówić o szczegółach - wskazywał podkomisarz Wasyńczuk dla TVN-u. - W Olsztynie po raz pierwszy zdarzyła się sytuacja, że ktoś zostawił dziecko w oknie życia i to dwoje naraz. Dlatego zależało nam na tym, aby sprawdzić czy była to świadomie i samodzielnie podjęta decyzja, czy nikt nie zmusił kobiety do takiego czynu - tłumaczyła w rozmowie z TVN24 funkcjonariuszka Izabela Niedźwiedzka-Pardela.

Warto podkreślić, że matka nie poniesie żadnych konsekwencji swojego czynu. Okno życia służy do przekazania dzieci w bezpieczne miejsce, jeśli rodzic chce anonimowo zrzec się do niego praw. Policjanci wyjaśnili, że ich działania nie miały na celu piętnowania kobiety, a jedynie sprawdzenie, czy podjęła decyzję bez nacisków ze strony osób trzecich.

Źródło: Polsatnews.pl / Przegląd Sportowy

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >