Okno życia. (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Sierpnia 2020

Dziś nad ranem zakonnice usłyszały alarm w oknie życia. Przy dziecku znalazły niespodziewaną notatkę

Okno życia nad ranem zaalarmowało zakonnice. Okazuje się, że jedna z matek pozostawiła w nim małego niemowlaka. Na terenie Warszawy doszło do kolejnej takiej sytuacji. Dziewczynka musiała zostać przebadana. Podano informacje na temat maleństwa.

Wyjaśnijmy, że okno życia funkcjonuje w wielu polskich miastach. Matki, które nie czują się na siłach lub nie są gotowe na podjęcie się opieki nad maluchem, mogą pozostawić je zakonnicom. Każde tego typu działanie wiąże się z włączeniem alarmu, który pozwala na natychmiastową reakcję. Warszawskie media poinformowały o kolejnej interwencji. Doszło do niej na ulicy Hożej. Okazuje się, że dziewczynka żyje na naszym świecie od kilku godzin.

Jarosław Jakimowicz uważa, że jego krytycy są zatrudnieni. Doszukuje się spisku, bo program TVP nie przypadł wszystkim do gustu?Jarosław Jakimowicz uważa, że jego krytycy są zatrudnieni. Doszukuje się spisku, bo program TVP nie przypadł wszystkim do gustu?Czytaj dalej

Okno życia zaalarmowało zakonnice

Przy dziecku pozostawiono karteczkę. Opiekunka malucha poinformowała, że dziewczynka urodziła się 24 sierpnia o godzinie 3:00. Dwie godziny po porodzie mama pozostawiła go w stołecznym oknie życia. Niemowlak został nazwany przez franciszkanki imieniem Zuzia. Portal Warszawawpigułce.pl przekazał, że pod opieką zakonnic pociecha pozostała przez 40 minut. Następnie przetransportowano Zuzię do najbliższego szpitala. Wyjaśnijmy, że jest to element obowiązujących procedur.

Obrazy WTV"Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagiCzytaj dalej

Warszawawpigułce.pl informuje, że jest to już 18. dziecko przekazane zakonnicom z okna życia. Franciszkanki raz w miesiącu organizują specjalne modlitwy w intencji rodzin zastępczych oraz biologicznych. Instytucja ta powstała na ulicy Hożej jeszcze w 2008 roku. Redaktorzy stołecznego medium wskazują, że 12 lat temu było to drugie tego typu miejsce. Opiekują się nim siostry franciszkanki Rodziny Maryi. Pełnią tam też regularne dyżury.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Marek Sawicki
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Urzędnicy ruszają na łowy. Już teraz wiadomo, że posypią się srogie kary na nieuczciwych

Okno życia pozwala kobietom na pozostawienie pociechy z gwarancją, że dziecko zostanie przebadane i otoczone troską. Dziewczynka już w najbliższej przyszłości będzie szukała nowego domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamie
  4. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  5. Mężczyzna zdemolował stoisko "Zmień Piec", bo myślał, że chodzi o płeć? Fundacja wyjaśnia
  6. Przyłapali prezydenta Białorusi na lotnisku. Wstrząsający widok. O co chodzi?

Źródło: [Warszawa w Pigułce]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!