Okno życia. (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Sierpnia 2020

Dziś nad ranem zakonnice usłyszały alarm w oknie życia. Przy dziecku znalazły niespodziewaną notatkę

Okno życia nad ranem zaalarmowało zakonnice. Okazuje się, że jedna z matek pozostawiła w nim małego niemowlaka. Na terenie Warszawy doszło do kolejnej takiej sytuacji. Dziewczynka musiała zostać przebadana. Podano informacje na temat maleństwa.

Wyjaśnijmy, że okno życia funkcjonuje w wielu polskich miastach. Matki, które nie czują się na siłach lub nie są gotowe na podjęcie się opieki nad maluchem, mogą pozostawić je zakonnicom. Każde tego typu działanie wiąże się z włączeniem alarmu, który pozwala na natychmiastową reakcję. Warszawskie media poinformowały o kolejnej interwencji. Doszło do niej na ulicy Hożej. Okazuje się, że dziewczynka żyje na naszym świecie od kilku godzin.

Okno życia zaalarmowało zakonnice

Przy dziecku pozostawiono karteczkę. Opiekunka malucha poinformowała, że dziewczynka urodziła się 24 sierpnia o godzinie 3:00. Dwie godziny po porodzie mama pozostawiła go w stołecznym oknie życia. Niemowlak został nazwany przez franciszkanki imieniem Zuzia. Portal Warszawawpigułce.pl przekazał, że pod opieką zakonnic pociecha pozostała przez 40 minut. Następnie przetransportowano Zuzię do najbliższego szpitala. Wyjaśnijmy, że jest to element obowiązujących procedur. 

Warszawawpigułce.pl informuje, że jest to już 18. dziecko przekazane zakonnicom z okna życia. Franciszkanki raz w miesiącu organizują specjalne modlitwy w intencji rodzin zastępczych oraz biologicznych. Instytucja ta powstała na ulicy Hożej jeszcze w 2008 roku. Redaktorzy stołecznego medium wskazują, że 12 lat temu było to drugie tego typu miejsce. Opiekują się nim siostry franciszkanki Rodziny Maryi. Pełnią tam też regularne dyżury. 

Okno życia pozwala kobietom na pozostawienie pociechy z gwarancją, że dziecko zostanie przebadane i otoczone troską. Dziewczynka już w najbliższej przyszłości będzie szukała nowego domu.

Źródło: [Warszawa w Pigułce]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!