wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie zdążyła odejść od okna życia, kiedy pojawiły się przy nim zakonnice. Jeden z najbardziej poruszających przypadków tego rodzaju w Polsce, przypominamy

19 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Okno życia pozwala na pozostawienie noworodka przez matki, które nie chcą lub nie mogą się nim opiekować. Rzadko jednak zdarza się, że można tam znaleźć większe dzieci. Do takiej sytuacji doszło cztery lata temu we Wrocławiu. Matka pozostawiła w ok

Był to wówczas prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce, kiedy matka decyduje się na taki krok, jakim jest oddanie dziecka, które nie jest już noworodkiem. Wydarzyło się to cztery lata temu we Wrocławiu. Zakonnice mówiły o zdecydowaniu i desperacji matki oraz że był to czyn dobrze przemyślany, co miało być mocno zauważalne.

Okno życia we Wrocławiu. Cztery lata temu matka pozostawiła w nim 1,5-roczne dziecko. Niebywała sytuacja

O sytuacji informowały czołowe polskie media, w tym szczególnie TVN w specjalnym materiale "Faktów". Mówiono wtedy o prawdopodobnie pierwszym takim przypadku w naszym kraju, dlatego o sprawie zrobiło się tak głośno. To zdarzenie wstrząsnęło Polkami i Polakami. W oknie życia, które prowadzone jest przez siostry boromeuszki we Wrocławiu, pozostawione zostało aż półtoraroczne dziecko. Co kierowało matką i jaki był tego powód? Jak można się domyślać, musiał być naprawdę poważny, a sytuacja prawdopodobnie bez innego wyjścia. Kobieta, która przyniosła dziewczynkę, w rozmowie z zakonnicami skarżyła się na wyjątkowo trudną sytuację lokalową i materialną.

- Siostry próbowały przekonać matkę półtorarocznej dziewczynki do innego rozwiązania, ale kobieta była zdecydowana na pozostawienie swojego dziecka - czytamy na stronie "Faktów" TVN w opisie do reportażu.

- (...) wtedy siostra podeszła tam na zewnątrz i zaprosiła kobietę (matkę dziecka - red.) do biura fundacji. gdzie próbowała szukać innego rozwiązania, niekoniecznie żeby to dziecko było zostawione tutaj, natomiast mama widać było, że to już był czyn przemyślany i była bardzo zdesperowana. (...) powiedziała, że nie jest w stanie już nim dłużej opiekować - mówiła dla "Faktów" TVN jedna z zakonnic. Nie wiadomo, jak potoczyły się dalsze losy tego dziecka, które obecnie ma już ok. 5,5 roku.

Źródło: "Fakty" TVN

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >