Powrót części obostrzeń wydaje się być nieunikniony. Minister zdrowia wskazał region, który „dostanie młotkiem” przy wprowadzaniu nowych restrykcji.. Wikimedia Commons / Horenst1Źródło: Wikimedia Commons / Horenst1
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lutego 2021

Minister zdrowia zapowiada krok w tył. Niedzielski mówi o planach dotyczących obostrzeń

Powrót części obostrzeń wydaje się być nieunikniony. – Jest czas na odważne luzowanie restrykcji i jest czas na równie odważne ich zaostrzanie – przekazał Adam Niedzielski. Jednocześnie wskazał region, który „dostanie młotkiem” przy wprowadzaniu nowych ograniczeń.

  • Według ministra zdrowia zmienianie zasad obowiązującego lockdownu będzie odbywać się na zasadzie strategii „tańca i młotka”
  • Niedzielski wskazał jednocześnie, że pierwszym regionem, który odczuje ową strategię, będzie województwo warmińsko-mazurskie
  • –  Jeżeli byśmy coś chcieli robić, to ze względu na to, że chcemy raczej tę fazę tańca utrzymywać, to ten młotek raczej zastosujemy tylko miejscowo –  przekazał szef resortu

W rozmowie z TVN24, której treść przytacza internetowy serwis Radia Zet, Adam Niedzielski przekazał, że obecnie podejmować trzeba odważne decyzje.

Lockdown ogranicza nas już niemal rok, czas więc najwyższy, żeby powoli z niego wychodzić i „akceptować ryzyka związane z luzowaniem” –  zapewnił szef Ministerstwa Zdrowia. Zamiast osłabienia obowiązującego lockdownu w najbliższych dniach możemy jednak spodziewać się jego wzmocnienia.

Rząd może wprowadzić nowe obostrzenia

Już kilka dni po poluzowaniu obostrzeń, którego byliśmy świadkiem w lutym, rządzący wskazywali, że należy brać pod uwagę powrót do ostrzejszych restrykcji. Wobec stwierdzonego nadejścia trzeciej fali epidemii wśród zasad reżimu sanitarnego może pojawić się zakaz korzystania z przyłbic oraz szalików do zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Adam Niedzielski wskazał, że obecnie jest „przekonany i zdeterminowany do tego, żeby zacząć jednak znowu robić kroki w tył, a nie naprzód”. Minister zdrowia zaznaczył, że próba dalszego rozmrażania gospodarki była odważna i potrzebna. Teraz należy jednak stawić czoła wynikającym z niej konsekwencjom.

Wiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiWiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiCzytaj dalej

Niewykluczone, że w celu uchronienia programu szczepień rząd zdecyduje się na zamknięcie granic. Kontynuowanie akcji mogłoby bowiem okazać się niemożliwe, gdyby personel medyczny musiał zmagać się z nagłym napływem pacjentów, wskazuje radiozet.pl.

Według nieoficjalnych informacji zamknięciu mogą zostać poddane stoki narciarskie, sklepy w galeriach handlowych oraz hotele. W szczególnych przypadkach rządzący mogą ponadto rozważyć przywrócenie nauki zdalnej i ponowne zamknięcie placówek oświaty.

Szef resortu zdrowia przekazał, który region jako pierwszy może zostać dotknięty przez zaostrzenie obostrzeń.

To znaczy, myślę, że tutaj region warmińsko-mazurski rzeczywiście wygląda źle na poziomie statystyki. Jeżeli byśmy coś chcieli robić, to ze względu na to, że chcemy raczej tę fazę tańca utrzymywać, to ten młotek raczej zastosujemy tylko miejscowo – zaznaczył Niedzielski.

Warto zauważyć, że według zapewnień ekspertów odnotowywany obecnie wzrost zakażeń ma związek z otwartą na początku lutego działalnością sklepów w galeriach handlowych.

Rezultat ponownego uruchomienia działalności hoteli oraz stoków narciarskich powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

źródło: radiozet.pl

Źródło: Poslat News / adamowiczmagdalena.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-