Od dzisiaj wchodzą nowe obostrzenia dla stref żółtych oraz czerwonych.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Października 2020

Już dziś w życie wchodzą nowe obostrzenia. Lepiej się przygotować

Ministerstwo Zdrowia wprowadza dziś nowe obostrzenia dla stref żółtych oraz czerwonych. Wirus najwyraźniej nie zamierza bowiem zwalniać, a liczba zakażonych stale rośnie. Niewykluczone, że tak oto rozpoczyna się spodziewana druga fala epidemii.

Codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia nie dają niestety zbytnich powodów do radości. Liczba zakażeń każdej doby przekracza obecnie 2 tysiące, a wynik ten stale rośnie. W opublikowanym o godzinie 10:30 komunikacie przedstawiciele resortu poinformowali o 2367 pozytywnych testach na obecność koronawirusa. W wyniku zakażenia minionej doby zmarły 32 osoby. Począwszy od 3 października, na terenie żółtych i czerwonych stref obowiązywać zaczną zatem nowe restrykcje i ograniczenia.

Obrazy WTV"Spokojni, wykształceni ludzie, jakich szukaliśmy". Nauczycielka i jej syn okupują mieszkanie, sprawa nagłośniona przez PolsatCzytaj dalej

Raport Ministerstwa Zdrowia 03.10.20

Nowe obostrzenia Ministerstwa Zdrowia

Od dzisiaj strefa czerwona obejmie 16 powiatów, a także miasto Sopot, przypomina Wirtualna Polska. W strefie żółtej znajduje się z kolei 28 powiatów oraz miasta: Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Kielce, Nowy Sącz i Szczecin. Dodatkowe 10 powiatów i 7 miast (Warszawa, Włocławek, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Suwałki, Słupsk i Mysłowice) znajdują się na liście terenów zagrożonych wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

Nieprawdopodobny materiał TVP Info o 12-letniej Zuzi. Dziennikarze starają się zaprzeczyć temu, że była prześladowanaNieprawdopodobny materiał TVP Info o 12-letniej Zuzi. Dziennikarze starają się zaprzeczyć temu, że była prześladowanaCzytaj dalej

Nowe zasady, które od soboty obowiązywać będą w najmocniej dotkniętych wirusem czerwonych strefach, mówią m.in. o zakazie organizacji targów czy kongresów. We wspomnianych powiatach oraz mieście Sopot obowiązuje ponadto zakaz wydarzeń kulturalnych, a wydarzenia sportowe odbędą się bez udziału publiczności. W przypadku lokali gastronomicznych limit mówi o jednej osobie na metr kwadratowy. Na siłowni znajdować może się jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a dopuszczalną widownię w kinach zmniejszono do 25 proc. pojemności sali. W przestrzeni publicznej konieczne jest zasłanianie nosa oraz ust.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Syn Jacka Kurskiego oskarżony o skrzywdzenie dziecka. Właśnie pojawił się nowy świadek w jego sprawie
2. Ziemniaki jak z ogniska w twoim piekarniku. Wystarczą 2 łyżki najczęściej używanej przyprawy kuchennej
3. "Ideał katolickiej żony". Ostre słowa na temat Marty Kaczyńskiej, czy córka zmarłej pary prezydenckiej zareaguje?

Utrudnień w codziennym funkcjonowaniu nie unikną również mieszkańcy terenów, które znalazły się w strefie żółtej. Pojemność sal kinowych zmniejszono do 25 proc., na siłowni przebywać może jedna osoba na 7 metrów kwadratowych, a limit gości na weselach to obecnie 100 osób. Stadiony w trakcie wydarzeń sportowych będą mogły być wypełnione w 25 proc. Niewykluczone, że w strefach żółtych już niedługo również obowiązywał będzie obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Termin nie jest jednak znany. Jak wskazuje WP, projekt rozporządzenia jest obecnie przygotowywany.

Pracuje na planie Pracuje na planie "Naszego nowego domu" od 5 lat. Zdradził szczegółowe kulisyCzytaj dalej

W całym kraju nadal obowiązuje konieczność noszenia maseczek w pojazdach transportu publicznego oraz w miejscach publicznych, w których niemożliwe jest utrzymanie 1,5-metrowego dystansu. Nowe obostrzenia mają za zadanie wspomóc szpitalu w walce z epidemią. Coraz częściej pojawią się głosy, że liczba osób podłączonych pod respiratory każdego dnia rośnie.

Źrodło: Twitter/Ministestwo Zdrowia / WP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  2. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
  3. W "Kuchennych Rewolucjach" wydarzyło się coś, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Sytuacja przerosła ekipę?
  4. W krakowskim liceum odbyła się skandaliczna lekcja, interweniuje kuratorium. Znany działacz puścił uczniom drastyczny film
  5. 17-latek dla żartów podróżował w bagażniku. Nagle doszło do wypadku, dramatyczna akcja policji
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo