wtv.pl > Gwiazdy > Nie żyje Zofia Bielewicz. Popularna aktorka teatralna miała 93 lata
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:13

Nie żyje Zofia Bielewicz. Popularna aktorka teatralna miała 93 lata

Nie żyje
JackPease Photography/flickr.com

W wieku 93 lat odeszła aktorka Zofia Bielewicz. Artystka znana była głównie z występów teatralnych. Pojawiała się również w telewizji. Fani "Świata według Kiepskich" kojarzyć ją mogą z roli Malinowskiej.

Aktorka debiutowała w 1945 r.

Zofia Bielewicz nie żyje

O śmierci artystki poinformował w mediach społecznościowych Teatr Kochanowskiego w Opolu, z którym była związana.

Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu - napisano - Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Aktorka odeszła w wieku 93 lat. To właśnie w opolskim teatrze podziwiać mogliśmy ją po raz ostatni w sztuce zatytułowanej „Córki powietrza. Sen Balladyny".

Znana z ról telewizyjnych

W przeciągu swojej kariery pochodząca z Warszawy Zofia Bielewicz występowała na deskach wielu renomowanych teatrów w całej Polsce. Debiutowała w Teatrze Groteska w Krakowie.

W późniejszym czasie podziwiać można ją było m.in. w Elblągu, Łodzi, czy Olsztynie. Talent zaowocował prestiżowymi nagrodami, chociażby śląską "Złotą Maską" (2001), czy wyróżnieniem Urzędu Wojewódzkiego w Opolu (1975).

Choć znana była głównie z ról teatralnych, Bielewicz nie stroniła również od występów w telewizji. Widzowie kojarzyć ją mogą z pewnością z kreacji "Malinowskiej" w popularnym sitcomie "Świat według Kiepskich".

Występowała także w "Pierwszej miłości", a także w spektaklu telewizyjnym "Kamera marzeń".

Artystka zmarła 18 września.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: