wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje Wiesław Wójcik. Aktor grał Łokietka w "Koronie królów"

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Wiesław Wójcik. Członek obsady "Korony królów" zmarł w wieku 75 lat. Nie wiemy, co spowodowało śmierć serialowego króla Władysława Łokietka. Niezwykle przykre informacje zostały przekazane przez krakowski odd

Wiesław Wójcik pierwsze kroki w branży stawiał nie przed kamerami, a na deskach teatrów. Tuż po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie aktor rozpoczął roczną współpracę z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Polki i Polacy mogli obserwować jego działalność także w krakowskim Teatrze Rozmaitości i Starym Teatrze.

Informacje o śmierci zostały przedstawione przez TVP3 Kraków w osobnym komunikacie. Umieszczono go za pośrednictwem Facebooka

Nie żyje aktor Wiesław Wójcik, znany z wielu produkcji filmowych i serialowych. Zmarł w niedzielę wielkanocną w wieku 76 lat. Zagrał m.in. króla Władysława Łokietka w serialu Korona Królów TVP

Opublikowany przez Bądźmy Razem. TVP Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Nie żyje Wiesław Wójcik. Aktor znany z "Korony królów" zmarł w wieku 75 lat

"Nie żyje aktor Wiesław Wójcik, znany z wielu produkcji filmowych i serialowych. Zmarł w niedzielę wielkanocną w wieku 76 lat. Zagrał m.in. króla Władysława Łokietka w serialu" - czytamy na stronie Telewizji Polskiej. Serialowemu Władysławowi Łokietkowi poświęcono osobne wydanie krakowskiej "Kroniki. 

"Wiesław Wójcik w długoletniej pracy artystycznej wykreował wiele znakomitych, charakterystycznych ról" - deklarowała dziennikarka TVP3 Kraków podczas prowadzenia serwisu informacyjnego.

Ostatnim pracodawcą zmarłego była Telewizja Polska, która zatrudniła Wójcika do roli króla Władysława Łokietka w serialu "Korona królów". Wiesław Wójcik wystąpił łącznie aż kilkudziesięciu produkcjach. Mowa między innymi o "Katyniu", "Śmierci jak kromka chleba", czy też o "Próbie ognia i wody". 

75-latek grał w serialach takich jak  "Złotopolscy", "Temida", "Z biegiem lat, z biegiem dni" oraz w "Czasie honoru". Współpracował między innymi z Andrzejem Wajdą i Jerzym Stuhrem. Wspomniano go także w serwisie informacyjnym TVP Info. 

Aktora od wczoraj wspominają internauci. "Bywał ostatnimi laty na Reformackiej, aktywny, kipiał humorem: opowiadał pyszną, rodzinną, anegdotę o sztucznej szczęce Piłsudskiego. Dusza człowiek. Artysta. RIP" - czytamy we wpisie jednego z użytkowników Twittera.

Nie podano przyczyn śmierci aktora. Wiemy, że zgon stwierdzono Niedzielę Wielkanocną. Na ten moment nie wiemy, kiedy zostały zaplanowane uroczystości pogrzebowe. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVP3 Kraków]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >