wtv.pl
Krzysztof Liedel

Pixabay

Nie żyje ceniony ekspert ds. bezpieczeństwa, Krzysztof Liedel

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Krzysztof Liedel. Ekspert do spraw terroryzmu międzynarodowego, wykładowca oraz prawnik zmarł w wieku 51 lat. Przykre informacje przekazano dziś po godzinie 15. Zmarłego już żegnają i wspominają sympatycy, współpracownicy i bliscy.

Jeszcze 10 kwietnia o śmierci Krzysztofa Liedela powiadomił generał Leon Komornicki. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wskazął, iż przyczyną zgonu była przegrana walka z koronawirusem. W ciągu chwili okazało się, że żołnierz, omyłkowo, przekazał opinii publicznej nieprawidłowe informacje. Ekspert do spraw bezpieczeństwa wciąż walczył o swoje zdrowie i życie.

Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.Jego energia, chęć...

Opublikowany przez Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas Niedziela, 18 kwietnia 2021

Nie żyje Krzysztof Liedel. Właśnie podano niezwykle przykre informacje

Tym razem wiarygodne wiadomości podał teść zmarłego, a także władze zarządzanego przez zmarłego Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. "Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika" - wspominają w komunikacie. "Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Krzysztof. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci" - dodawali poruszeni pracownicy Centrum.

Poruszający wpis wywołał lawinę komentarzy. "Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół. Odszedł kolejny, mądry, pozbawiony uprzedzeń Badacz" - wspomina jedna sympatyczek zmarłego. "Wyrazy współczucia dla Rodziny, Przyjacół i współpracowników" - dodaje inny użytkownik Facebooka. "Tragiczna wiadomość... Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny i Przyjaciół" - czytamy w kolejnym komentarzu.

"Dziś z wielkim smutkiem przychodzi mi zawiadomić o śmierci niezwykłego Człowieka, Męża i Ojca, mojego Teścia" - podał Stanisław Pulchniewicz. 

Krzysztof Liedel urodził się w 1969 r. w Warszawie. Pod koniec lat 80. wstąpił do Milicji Obywatelskiej, a po upadku systemu podjął pracę w Policji. Od 1995 przez 10 lat zajmował się edukowaniem w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 

Po zakończeniu pracy ekspert przez dwa lata sprawował funkcję  naczelnika Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Co więcej, szanowany analityk występował w roli wykładowcy.  

Zmarły był związany ze środowiskami lewicowymi. W 2019 roku startował do Sejmu z poparciem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2015 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi

Na ten moment nie podano przyczyn śmierci doktora nauk wojskowych. Wskazano jedynie na przegraną walkę z chorobą, jednak nie podano, czy chodziło o zakażenie koronawirusem. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Niebezpiecznie podnosi się poziom wody w rzekach. IMGW wydało alerty dla części rzek w pięciu województwach

  • Marcin Najman porównał szczepionki do kanibalizmu

  • Szczere wyznanie Agnieszki Chylińskiej, zdradziła, co przeżyła 20 lat temu. "Tamta Agnieszka szukająca akceptacji, miłości, przytulenia"

Alan Wysocki

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Kraków. Nie żyje motocyklista, który zderzył się z osobówką

Czytaj więcej >