wtv.pl
Krzysztof Liedel

Pixabay

Nie żyje ceniony ekspert ds. bezpieczeństwa, Krzysztof Liedel

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Krzysztof Liedel. Ekspert do spraw terroryzmu międzynarodowego, wykładowca oraz prawnik zmarł w wieku 51 lat. Przykre informacje przekazano dziś po godzinie 15. Zmarłego już żegnają i wspominają sympatycy, współpracownicy i bliscy.

Jeszcze 10 kwietnia o śmierci Krzysztofa Liedela powiadomił generał Leon Komornicki. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wskazął, iż przyczyną zgonu była przegrana walka z koronawirusem. W ciągu chwili okazało się, że żołnierz, omyłkowo, przekazał opinii publicznej nieprawidłowe informacje. Ekspert do spraw bezpieczeństwa wciąż walczył o swoje zdrowie i życie.

Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.Jego energia, chęć...

Opublikowany przez Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas Niedziela, 18 kwietnia 2021

Nie żyje Krzysztof Liedel. Właśnie podano niezwykle przykre informacje

Tym razem wiarygodne wiadomości podał teść zmarłego, a także władze zarządzanego przez zmarłego Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. "Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika" - wspominają w komunikacie. "Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Krzysztof. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci" - dodawali poruszeni pracownicy Centrum.

Poruszający wpis wywołał lawinę komentarzy. "Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół. Odszedł kolejny, mądry, pozbawiony uprzedzeń Badacz" - wspomina jedna sympatyczek zmarłego. "Wyrazy współczucia dla Rodziny, Przyjacół i współpracowników" - dodaje inny użytkownik Facebooka. "Tragiczna wiadomość... Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny i Przyjaciół" - czytamy w kolejnym komentarzu.

"Dziś z wielkim smutkiem przychodzi mi zawiadomić o śmierci niezwykłego Człowieka, Męża i Ojca, mojego Teścia" - podał Stanisław Pulchniewicz. 

Krzysztof Liedel urodził się w 1969 r. w Warszawie. Pod koniec lat 80. wstąpił do Milicji Obywatelskiej, a po upadku systemu podjął pracę w Policji. Od 1995 przez 10 lat zajmował się edukowaniem w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 

Po zakończeniu pracy ekspert przez dwa lata sprawował funkcję  naczelnika Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Co więcej, szanowany analityk występował w roli wykładowcy.  

Zmarły był związany ze środowiskami lewicowymi. W 2019 roku startował do Sejmu z poparciem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2015 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi

Na ten moment nie podano przyczyn śmierci doktora nauk wojskowych. Wskazano jedynie na przegraną walkę z chorobą, jednak nie podano, czy chodziło o zakażenie koronawirusem. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >