wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kilkugodzinna przerwa techniczna. NFZ zawiadamia o niedzielnych utrudnieniach w dostępie do infolinii

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Pacjenci mogą korzystać z infolinii prowadzonej przez NFZ. Dwie z oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia numery będą miały przerwę w działaniu. Na oficjalnej stronie instytucyj przeczytać można, że infolinia Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID

  • W niedziele dojdzie do czasowego wyłączenia dwóch całodobowych infolinii NFZ

  • Od godziny 01:00 do godziny 05:00 nie będzie możliwe połączenie się z infolinią Narodowego Programu Szczepień (NPZ) oraz Telefoniczną Informacją Pacjenta (TIP)

  • Powodem przerwy są prace serwisowe

W ostatnim czasie infolinia NFZ cieszyła się wśród pacjentów sporą popularnością. Instytucja podała informacje na temat planowanych przerw w działaniu dwóch numerów telefonu.

Wiadomo, że NFZ czasowo zawiesza dwie linie ze względu na prace techniczne z nimi związane. Wszyscy pacjenci chcący zasięgnąć informacji w tym czasie mogą spotkać się z problemami.

Całodobowa linia NFZ w niedzielę będzie miała przerwę w działaniu

Komunikat o tym, że NFZ planuje prace serwisowe na dwóch popularnych obecnie infoliniach opublikowano 29 stycznia 2021 r. w piątek. Pacjenci nie będą mogli skorzystać z całodobowej infolinii. Znane są powody takiego stanu rzeczy.

Czasowo wyłączone zostaną dwa numery obsługiwane w ramach działalności NFZ. Są to infolinie: Narodowego Programu Szczepień (NPZ) oraz Telefonicznej Informacji Pacjenta (TIP).

Infolinia NPZ działa całodobowo, jednak w niedzielę 31 stycznia 2021 r. jej funkcjonowanie zostanie czasowo zawieszone. Pacjenci nie będą w stanie z niej skorzystać w godzinach od 1 w nocy do 5 nad ranem.

Czego jeszcze nie będą mogli dowiedzieć się pacjenci?

To właśnie dzwoniąc pod stworzony specjalnie numer 989, pacjenci korzystali z całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień. Od konsultanta NFZ pacjent mógł dowiedzieć się sprawdzonych naukowych wiadomości na temat szczepień i rozwiać swoje wątpliwości. Dodatkowo można było skorzystać z telefonicznej drogi zapisania się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Druga z zawieszonych czasowo infolinii NFZ to TIP. Telefoniczna Informacja Pacjenta również działa całodobowo przez cały tydzień. Dzwoniąc pod numer 800 190 590, można otrzymać wiadomości na temat tego, gdzie znajduje się najbliższy SOR, czy apteka.

Co więcej, korzystając z infolinii w godzinach nocnych, pacjent mógł otrzymać aktualne i rzetelne informacje na temat tego, gdzie szukać nocnej i świątecznej opieki lekarskiej w razie nagłego przypadku.

NFZ czasowo wyłącza dwie infolinie

- Informujemy, że w godzinach 01:00 do 05:00 w dniu 31 stycznia 2021 roku (niedziela), nastąpi przerwa w dostępie do infolinii Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID -19 oraz Telefonicznej Informacji Pacjenta. W tym czasie zaplanowane są prace serwisowe. Przepraszamy za utrudnienia - przeczytać można w komunikacie dostępnym na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydane przez NFZ.

Źródło: nfz.gov.pl / wydarzenia.interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >