Kilka nowości na Netflixie zasługuje na uwagę widza. Pixabay.com/TumisuŹródło: Pixabay.com/Tumisu
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 23 Stycznia 2021

Netflix: Co warto obejrzeć? Klub Winx, a w roli Bloom Abigail Cowen

Ostatnie premiery na Netflix przyciągną zarówno miłośników lekkich produkcji, jak i osoby nastawione na nieco ambitniejsze dzieła. Platforma VOD nieustannie stara się zapewnić odbiorcom ciekawą i nową ofertę. W tym tygodniu pojawiły się dwie wyczekiwane przez wielu seriale: "Przeznaczenie: Saga Winx" oraz 5. sezon "Riverdale". Jeszcze w styczniu będzie można obejrzeć osadzony w okresie II Wojny Światowej brytyjski film biograficzny.

Najnowsze propozycje Netflixa będą powodem do radości wielu użytkowników tej platformy VOD. Gigant wydał właśnie dwa długo wyczekiwane przez wielu tytuły i nic nie wskazuje na to, by przestały pojawiać się kolejne nowe propozycje.

Zimowe wieczory z Netflixem to obecnie walka związana z tym, co obejrzeć jako pierwsze. Szereg styczniowych nowości trafił już do widzów, jednak dwie premiery wybijają się na tle konkurencji.

Premiera "Przeznaczenie: Saga Winx" na Netflixie

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że Netflix stworzy serialową wersję bajki uwielbianej przez miliony, wielu nie mogło doczekać się daty jej premiery. 22 stycznia 2021 r. na platformie zadebiutowała produkcja "Przeznaczenie: Saga Winx".

Trudno znaleźć osobę, która nie ma pojęcia, o co chodzi w historii wróżek Winx. Po sukcesie bajki "Witch" pojawiła się jej następczyni, równie szybko podbiła ona serca widzów na całym świecie.

Biedronka rozdaje produkty. Dziś ostatnia szansa, żeby skorzystaćBiedronka rozdaje produkty. Dziś ostatnia szansa, żeby skorzystaćCzytaj dalej

Niestety osoby liczące, że Netflix odwzoruje postaci i wydarzenia identycznie, jak przedstawiono je w animowanej wersji produkcji mogą czuć się zawiedzione. Zdecydowano się na wprowadzenie kilku istotnych zmian, jednak utrzymanie klimatu świata magii na pewno trafi w gusta grupy docelowej, szczególnie osób, które dorastały marząc o tym, by być jedną z wróżek z Klubu Winx.

"Przeznaczenie: Saga Winx" opowiada historię Bloom, która trafia do magicznego świata i szkoły o nazwie Alfea. To właśnie tam uczy się panowania nad swoimi nowo odkrytymi mocami i wspólnie ze znajomymi stawia czoło niebezpiecznym stworom zagrażającym bezpieczeństwu jej oraz całemu Innoświatowi. Dzień po premierze produkcja Netflix stała się numerem 1 w Polsce.

Długo wyczekiwany sezon "Riverdale" już po premierze

W tym tygodniu swoją premierę miał również 5. sezon młodzieżowego serialu "Riverdale". Oparta na komiksie produkcja Netflix podbiła serca widzów na całym świecie, którzy często ze zdumieniem wraz z głównymi bohaterami rozwiązywali mroczne zagadki miasteczka Riverdale.

Rozpoczęty w 2017 roku serial doczekał się właśnie 5. sezonu. 21 stycznia, czyli dzień przed pojawieniem się na platformie "Przeznaczenia: Sagi Winx", fani dzielnych nastolatków mogli ponownie zanurzyć się w kolejnej przerażającej i fascynującej historii małego miasteczka.

Mimo ogromnego zainteresowania twórcy nie zdecydowali się na przekazanie informacji na temat tego, czy powstanie kolejny — szósty już — sezon młodzieżowej produkcji. Przy premierze tego sezonu zdecydowano się również na publikowanie jednego odcinka tygodniowo, a nie udostępnienie od razu wszystkich odcinków.

Co obejrzeć na Netflixie, jeśli nie interesują nas seriale?

Na szczęście Netflix posiada szeroką ofertę filmową. Wszyscy, którzy nie lubują się w wyczekiwaniu na kolejne odcinki, mogą skorzystać z tej szerokiej bazy filmowej, składającej się nie tylko z produkcji giganta VOD. Na platformie znaleźć można zarówno filmy rodzinne, jak i kryminalne.

Warto zwrócić uwagę na film, który swoją premierę będzie miał dopiero za kilka dni. "Wykopaliska" pojawią się na Netflixie 29 stycznia 2021 r. Brytyjski film biograficzny z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami już w piątek trafi na małe ekrany. Jedną z głównych ról zagrał tam Ralph Fiennes, który wcielił się w Voldemorta w "Harrym Potterze".

Film osadzony będzie w realiach tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Opowie historię majętnej wdowy, która postanawia wynająć archeologa do prowadzenia wykopalisk na terenie swojej posiadłości. W czasie badań natrafić mają istotne dla całej Wielkiej Brytanii odkrycie.

Źródło: gazeta.pl / Instagram. com @netflixpl / filmweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: