wtv.pl

WTV.pl

Netflix: Co warto obejrzeć? Klub Winx, a w roli Bloom Abigail Cowen

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Najnowsze propozycje Netflixa będą powodem do radości wielu użytkowników tej platformy VOD. Gigant wydał właśnie dwa długo wyczekiwane przez wielu tytuły i nic nie wskazuje na to, by przestały pojawiać się kolejne nowe propozycje.

Zimowe wieczory z Netflixem to obecnie walka związana z tym, co obejrzeć jako pierwsze. Szereg styczniowych nowości trafił już do widzów, jednak dwie premiery wybijają się na tle konkurencji.

Premiera "Przeznaczenie: Saga Winx" na Netflixie

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że Netflix stworzy serialową wersję bajki uwielbianej przez miliony, wielu nie mogło doczekać się daty jej premiery. 22 stycznia 2021 r. na platformie zadebiutowała produkcja "Przeznaczenie: Saga Winx".

Trudno znaleźć osobę, która nie ma pojęcia, o co chodzi w historii wróżek Winx. Po sukcesie bajki "Witch" pojawiła się jej następczyni, równie szybko podbiła ona serca widzów na całym świecie.

Niestety osoby liczące, że Netflix odwzoruje postaci i wydarzenia identycznie, jak przedstawiono je w animowanej wersji produkcji mogą czuć się zawiedzione. Zdecydowano się na wprowadzenie kilku istotnych zmian, jednak utrzymanie klimatu świata magii na pewno trafi w gusta grupy docelowej, szczególnie osób, które dorastały marząc o tym, by być jedną z wróżek z Klubu Winx.

"Przeznaczenie: Saga Winx" opowiada historię Bloom, która trafia do magicznego świata i szkoły o nazwie Alfea. To właśnie tam uczy się panowania nad swoimi nowo odkrytymi mocami i wspólnie ze znajomymi stawia czoło niebezpiecznym stworom zagrażającym bezpieczeństwu jej oraz całemu Innoświatowi. Dzień po premierze produkcja Netflix stała się numerem 1 w Polsce.

Długo wyczekiwany sezon "Riverdale" już po premierze

W tym tygodniu swoją premierę miał również 5. sezon młodzieżowego serialu "Riverdale". Oparta na komiksie produkcja Netflix podbiła serca widzów na całym świecie, którzy często ze zdumieniem wraz z głównymi bohaterami rozwiązywali mroczne zagadki miasteczka Riverdale.

Rozpoczęty w 2017 roku serial doczekał się właśnie 5. sezonu. 21 stycznia, czyli dzień przed pojawieniem się na platformie "Przeznaczenia: Sagi Winx", fani dzielnych nastolatków mogli ponownie zanurzyć się w kolejnej przerażającej i fascynującej historii małego miasteczka.

Mimo ogromnego zainteresowania twórcy nie zdecydowali się na przekazanie informacji na temat tego, czy powstanie kolejny — szósty już — sezon młodzieżowej produkcji. Przy premierze tego sezonu zdecydowano się również na publikowanie jednego odcinka tygodniowo, a nie udostępnienie od razu wszystkich odcinków.

Co obejrzeć na Netflixie, jeśli nie interesują nas seriale?

Na szczęście Netflix posiada szeroką ofertę filmową. Wszyscy, którzy nie lubują się w wyczekiwaniu na kolejne odcinki, mogą skorzystać z tej szerokiej bazy filmowej, składającej się nie tylko z produkcji giganta VOD. Na platformie znaleźć można zarówno filmy rodzinne, jak i kryminalne.

Warto zwrócić uwagę na film, który swoją premierę będzie miał dopiero za kilka dni. "Wykopaliska" pojawią się na Netflixie 29 stycznia 2021 r. Brytyjski film biograficzny z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami już w piątek trafi na małe ekrany. Jedną z głównych ról zagrał tam Ralph Fiennes, który wcielił się w Voldemorta w "Harrym Potterze".

Film osadzony będzie w realiach tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Opowie historię majętnej wdowy, która postanawia wynająć archeologa do prowadzenia wykopalisk na terenie swojej posiadłości. W czasie badań natrafić mają istotne dla całej Wielkiej Brytanii odkrycie.

Źródło: gazeta.pl / Instagram. com @netflixpl / filmweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Biedronka sprzedaje wodę smakową z benzoesanem sodu. Na etykiecie zapewnia o korzystnym efekcie dla zdrowia

  • Znamy dokładne powiązania między Tadeuszem Rydzykiem a Ministerstwem Kultury. Setki tysięcy złotych z naszych podatków

  • Zmarł dziennikarz Radia Nowy Świat. Przegrał walkę z koronawirusem

Tagi:

Podobne artykuły

TV

Występ Roksany Węgiel w "Dance Dance Dance" miał sprowokować zażalenia widzów TVP
Czytaj więcej >

TV

TVP wydało oświadczenie w sprawie syna Krawczyka. Nadawca odpiera zarzuty mediów
Czytaj więcej >

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"
Czytaj więcej >

TV

Zambia: Dziennikarz programu informacyjnego przerwał program i poskarżył się na swoje zarobki
Czytaj więcej >

TV

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. O sprawie wypowiedział się Zbigniew Boniek
Czytaj więcej >

TV

Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]