wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Netflix: Co warto obejrzeć? Klub Winx, a w roli Bloom Abigail Cowen

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ostatnie premiery na Netflix przyciągną zarówno miłośników lekkich produkcji, jak i osoby nastawione na nieco ambitniejsze dzieła. Platforma VOD nieustannie stara się zapewnić odbiorcom ciekawą i nową ofertę. W tym tygodniu pojawiły się dwie

Najnowsze propozycje Netflixa będą powodem do radości wielu użytkowników tej platformy VOD. Gigant wydał właśnie dwa długo wyczekiwane przez wielu tytuły i nic nie wskazuje na to, by przestały pojawiać się kolejne nowe propozycje.

Zimowe wieczory z Netflixem to obecnie walka związana z tym, co obejrzeć jako pierwsze. Szereg styczniowych nowości trafił już do widzów, jednak dwie premiery wybijają się na tle konkurencji.

Premiera "Przeznaczenie: Saga Winx" na Netflixie

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że Netflix stworzy serialową wersję bajki uwielbianej przez miliony, wielu nie mogło doczekać się daty jej premiery. 22 stycznia 2021 r. na platformie zadebiutowała produkcja "Przeznaczenie: Saga Winx".

Trudno znaleźć osobę, która nie ma pojęcia, o co chodzi w historii wróżek Winx. Po sukcesie bajki "Witch" pojawiła się jej następczyni, równie szybko podbiła ona serca widzów na całym świecie.

Niestety osoby liczące, że Netflix odwzoruje postaci i wydarzenia identycznie, jak przedstawiono je w animowanej wersji produkcji mogą czuć się zawiedzione. Zdecydowano się na wprowadzenie kilku istotnych zmian, jednak utrzymanie klimatu świata magii na pewno trafi w gusta grupy docelowej, szczególnie osób, które dorastały marząc o tym, by być jedną z wróżek z Klubu Winx.

"Przeznaczenie: Saga Winx" opowiada historię Bloom, która trafia do magicznego świata i szkoły o nazwie Alfea. To właśnie tam uczy się panowania nad swoimi nowo odkrytymi mocami i wspólnie ze znajomymi stawia czoło niebezpiecznym stworom zagrażającym bezpieczeństwu jej oraz całemu Innoświatowi. Dzień po premierze produkcja Netflix stała się numerem 1 w Polsce.

Długo wyczekiwany sezon "Riverdale" już po premierze

W tym tygodniu swoją premierę miał również 5. sezon młodzieżowego serialu "Riverdale". Oparta na komiksie produkcja Netflix podbiła serca widzów na całym świecie, którzy często ze zdumieniem wraz z głównymi bohaterami rozwiązywali mroczne zagadki miasteczka Riverdale.

Rozpoczęty w 2017 roku serial doczekał się właśnie 5. sezonu. 21 stycznia, czyli dzień przed pojawieniem się na platformie "Przeznaczenia: Sagi Winx", fani dzielnych nastolatków mogli ponownie zanurzyć się w kolejnej przerażającej i fascynującej historii małego miasteczka.

Mimo ogromnego zainteresowania twórcy nie zdecydowali się na przekazanie informacji na temat tego, czy powstanie kolejny — szósty już — sezon młodzieżowej produkcji. Przy premierze tego sezonu zdecydowano się również na publikowanie jednego odcinka tygodniowo, a nie udostępnienie od razu wszystkich odcinków.

Co obejrzeć na Netflixie, jeśli nie interesują nas seriale?

Na szczęście Netflix posiada szeroką ofertę filmową. Wszyscy, którzy nie lubują się w wyczekiwaniu na kolejne odcinki, mogą skorzystać z tej szerokiej bazy filmowej, składającej się nie tylko z produkcji giganta VOD. Na platformie znaleźć można zarówno filmy rodzinne, jak i kryminalne.

Warto zwrócić uwagę na film, który swoją premierę będzie miał dopiero za kilka dni. "Wykopaliska" pojawią się na Netflixie 29 stycznia 2021 r. Brytyjski film biograficzny z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami już w piątek trafi na małe ekrany. Jedną z głównych ról zagrał tam Ralph Fiennes, który wcielił się w Voldemorta w "Harrym Potterze".

Film osadzony będzie w realiach tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Opowie historię majętnej wdowy, która postanawia wynająć archeologa do prowadzenia wykopalisk na terenie swojej posiadłości. W czasie badań natrafić mają istotne dla całej Wielkiej Brytanii odkrycie.

Źródło: gazeta.pl / Instagram. com @netflixpl / filmweb.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Biedronka sprzedaje wodę smakową z benzoesanem sodu. Na etykiecie zapewnia o korzystnym efekcie dla zdrowia

  • Znamy dokładne powiązania między Tadeuszem Rydzykiem a Ministerstwem Kultury. Setki tysięcy złotych z naszych podatków

  • Zmarł dziennikarz Radia Nowy Świat. Przegrał walkę z koronawirusem

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >