wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

RMF: Potencjalnie niebezpieczny nastolatek na wolności. Planował zamach, cudem nie doszło do tragedii

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Nastolatek oskarżony o planowanie zamachu na terenie warszawskiego technikum zwolniony ze schroniska dla nieletnich - informuje radio RMF FM. Chłopak został zatrzymany w styczniu przez policję.

Sąd uznał, że na tym etapie śledztwa wystarczającym środkiem zabezpieczającym będzie nadzór kuratorski i nie ma potrzeby dalszego trzymania go w schronisku. Zgodnie z decyzją kurator chłopaka będzie składał sprawozdania co dwa tygodnie.

Nastolatek pod obserwacją

Zgodnie z decyzją sądu podejrzany wraz ze swoim kolegą mają być przebadani przez biegłego pedagoga oraz psychologa. Są oni obecnie na etapie sporządzanie opinii w sprawie stopnia demoralizacji i ustalenia, czy mają być leczeni.

Według ustaleń policji dwójka uczniów warszawskiego technikum planowała zdetonowanie w szkole ładunków wybuchowych. Miała być to zemsta na rówieśnikach chłopców, którzy prawdopodobnie znęcali się nad nimi.

W internecie znaleźli przepis na konstrukcję bomb rurowych. Kupili kilka kilogramów różnych substancji - między innymi saletrę i siarkę. Sporządzili z nich trzy ładunki, które zdetonowali w lesie w Rembertowie. Dwie bomby domowej roboty nie eksplodowały, a jedynie się spaliły, natomiast siła wybuchu trzeciego ładunku zaskoczyła samych konstruktorów. Po tym eksperymencie wiedzieli już, jakie błędy popełnili i co trzeba zrobić, by urządzenie było sprawne i skuteczne.

Nastolatkowie zatrzymani w Warszawie byli zafascynowani zamachowcami ze szkoły w Columbine High School. Zamachowcy przeprowadzili atak na liceum znajdującym się w miejscowości Columbine, 15 km od Denver w stanie Kolorado. Eric Harris i Dylan Klebold, dwaj nastoletni uczniowie tej szkoły, weszli na jej teren i strzelając z broni palnej, zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela, raniąc przy tym 24 inne osoby. Sprawcy popełnili samobójstwo, zanim do budynku wkroczyła policja.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >