wtv.pl > Polska > Motylewo: samochód wjechał pod pociąg. W środku były dzieci
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.03.2022 01:12

Motylewo: samochód wjechał pod pociąg. W środku były dzieci

W Motylewie auto wjechało pod nadjeżdżający pociąg, w środku były dzieci
Lubuska Policja

Około godziny 16 auto osobowe wjechało pod nadjeżdżający pociąg. Do zdarzenia doszło na strzeżonym przejeździe w Motylewie (woj. lubuskie). W pojeździe znajdowało się dwoje dzieci.

- Samochód osobowy wjechał pod pociąg pasażerski na przejeździe kolejowym na drodze prowadzącej z Nowin Wielkich do Motylewa - przekazał mł. ogn. Karol Brzozowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Motylew: auto wjechało pod pociąg

Na ten moment wiadomo, że za kierownicą auta osobowego siedziała 27-letnia kobieta. W samochodzie znajdowała się również dwójka dzieci. Jedno ma lat 5, a drugie 7.

- Po zdarzeniu samochód stanął w płomieniach. Matka wyciągnęła z samochodu dwójkę dzieci. Wszyscy trafili do szpitala - poinformował rzecznik lubuskiej policji, Marcin Maludy.

Z racji na poważne obrażenia dzieci wezwano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec lądował nieopodal miejsca zdarzenia i zabrał jedno z dzieci.

27-letnia matka i drugie z dzieci przetransportowano do szpitala karetką. Na miejscu trwają czynności śledczych. Samochód jest doszczętnie zniszczony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Auto zostało odrzucone na bok

Samochód kierowany przez 27-latkę wjechał pod pociąg jadący na trasie Gorzów - Kostrzyn nad Odrą. Ani pasażerom pociągu, ani jego maszyniście nic się nie stało. Kierujący składem był trzeźwy.

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego matka z dziećmi wjechała wprost pod koła lokomotywy. Pewne jest to, że siła uderzenia była tak duża, iż auto zostało odrzucone i niemal doszczętnie zniszczone.

Utrudnienia w komunikacji

Z racji na prowadzone czynności śledcze ruch pociągów na trasie Gorzów - Kostrzyn nad Odrą jest utrudniony. Początkowo został wstrzymany całkowicie, jednak teraz ruch kolejowy odbywa się wahadłowo, przy wykorzystaniu jednego toru.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, gazetalubuska.pl Zdjęcie główne: Lubuska Policja