Monika Zamachowska jest ambasadorką projektu Aria on Screen, czyli opery w kinie.
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Stycznia 2020

Najpiękniejsze światowe opery wkrótce na ekranach polskich kin. Ambasadorką projektu Aria on Screen jest Monika Zamachowska

Monika Zamachowska jest ambasadorką projektu Aria on Screen, czyli opery w kinie. Celem akcji jest popularyzacja opery jako scenicznego dzieła wokalno-instrumentalnego i dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Polacy chętnie chodzą do kin, a niestety rzadziej mają okazję bywać w operze. Teraz, dzięki projektowi Aria on Screen, będziemy mieli okazję obejrzeć w kinie największe i najpiękniejsze światowe opery, a ogromne ekrany kin zapewnią doskonałe warunki. Udało nam się porozmawiać z ambasadorką projektu Moniką Zamachowską i dowiedzieć się nieco więcej o tym projekcie.

Podczas przedpremierowego pokazu opery "Rigoletto", który odbył się w ubiegły czwartek w jednym z warszawkich kin "Cinema City" i rozpoczął serię pokazów, udało nam się porozmawiać z Moniką Zamachowską, która jest ambasadorką projektu. Skąd pomysł i na czym to polega? Czy pomysłodawcy liczą na szerokie grono odbiorców? Opera w kinie ma szansę podbić serca Polaków?

Monika Zamachowska opowiedziała o nowym projekcie, którego jest ambasadorką. Aria on Screen - czyli opera w kinie. Kiedy będziemy mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze światowe opery na ekranach polskich kin?

21 stycznia najpiękniejsze światowe opery oficjalnie wejdą na ekrany wybranych kin "Cinema City". Dotyczy to dziesięciu kin na terenie całego kraju. Opery będą wyświetlane w każdy wtorek o godzinie 19:00. Skorzystać z tej wyjątkowej okazji będzie można m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Akcja potrwa na pewno przez 6 miesięcy, a przy dobrym odbiorze i wysokim zainteresowaniu być może opera w kinie zostanie z nami na dłużej.

Monika Zamachowska tłumaczy, że pomysł projektu wziął się głównie stąd, iż Polacy chętnie chodzą do kina, natomiast rzadziej do opery. Dzieje się tak z kilku powodów, w tym głównie finansowych, gdyż wyjście do opery, zwłaszcza całą rodziną, wiąże się z dużym wydatkiem - opery są z reguły drogie. A w tym przypadku, cena biletu za operę w kinie nie będzie wynosić więcej niż 30 zł od osoby. Kolejnym z powodów dość słabego zainteresowania operą wśród ludzi, są trudności w zdobyciu biletów i fajnego miejsca na sali. Teraz, dzięki projektowi Aria on Screen, będzie to ułatwione - opery wychodzą naprzeciw przeciętnego człowieka. Będą też wyświetlane polskie napisy, by ułatwić Polakom zrozumienie i przekaz pokazu.

Jakie światowe opery będzie można zobaczyć w kinach? M.in. takie perełki światowego dziedzictwa operowego, jak: "Rigoletto", "Aida", Zaczaroway flet", czy "Łucja z Lammermooru".

Zachęcamy z całego serca, bo naprawdę warto i zapraszamy wszystkich do kin!