wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Najpiękniejsze światowe opery wkrótce na ekranach polskich kin. Ambasadorką projektu Aria on Screen jest Monika Zamachowska

18 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Monika Zamachowska jest ambasadorką projektu Aria on Screen, czyli opery w kinie. Celem akcji jest popularyzacja opery jako scenicznego dzieła wokalno-instrumentalnego i dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Polacy chętnie chodzą do kin, a

Podczas przedpremierowego pokazu opery "Rigoletto", który odbył się w ubiegły czwartek w jednym z warszawkich kin "Cinema City" i rozpoczął serię pokazów, udało nam się porozmawiać z Moniką Zamachowską, która jest ambasadorką projektu. Skąd pomysł i na czym to polega? Czy pomysłodawcy liczą na szerokie grono odbiorców? Opera w kinie ma szansę podbić serca Polaków?

Monika Zamachowska opowiedziała o nowym projekcie, którego jest ambasadorką. Aria on Screen - czyli opera w kinie. Kiedy będziemy mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze światowe opery na ekranach polskich kin?

21 stycznia najpiękniejsze światowe opery oficjalnie wejdą na ekrany wybranych kin "Cinema City". Dotyczy to dziesięciu kin na terenie całego kraju. Opery będą wyświetlane w każdy wtorek o godzinie 19:00. Skorzystać z tej wyjątkowej okazji będzie można m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Akcja potrwa na pewno przez 6 miesięcy, a przy dobrym odbiorze i wysokim zainteresowaniu być może opera w kinie zostanie z nami na dłużej.

Monika Zamachowska tłumaczy, że pomysł projektu wziął się głównie stąd, iż Polacy chętnie chodzą do kina, natomiast rzadziej do opery. Dzieje się tak z kilku powodów, w tym głównie finansowych, gdyż wyjście do opery, zwłaszcza całą rodziną, wiąże się z dużym wydatkiem - opery są z reguły drogie. A w tym przypadku, cena biletu za operę w kinie nie będzie wynosić więcej niż 30 zł od osoby. Kolejnym z powodów dość słabego zainteresowania operą wśród ludzi, są trudności w zdobyciu biletów i fajnego miejsca na sali. Teraz, dzięki projektowi Aria on Screen, będzie to ułatwione - opery wychodzą naprzeciw przeciętnego człowieka. Będą też wyświetlane polskie napisy, by ułatwić Polakom zrozumienie i przekaz pokazu.

Jakie światowe opery będzie można zobaczyć w kinach? M.in. takie perełki światowego dziedzictwa operowego, jak: "Rigoletto", "Aida", Zaczaroway flet", czy "Łucja z Lammermooru".

Zachęcamy z całego serca, bo naprawdę warto i zapraszamy wszystkich do kin!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >