Monika Olejnik. YouTube / Uwaga! TVNŹródło: YouTube / Uwaga! TVN
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Maja 2020

Ostro u Moniki Olejnik. Padły poważne oskarżenia w kierunku prezesa PiS

Monika Olejnik gościła we wczorajszej "Kropce nad i" kandydata na prezydenta Szymona Hołownię. Jej były kolega ze stacji w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat wpływu Jarosława Kaczyńskiego na Trybunał Konstytucyjny.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zdecydowała o skierowaniu do TK zapytania w sprawie możliwości przeniesienia terminu wyborów na 17 lub 23 maja. Wielu komentatorów wskazało natychmiast na niezdrowe dla standardów demokratycznych relacje pomiędzy prezesem Kaczyńskim a prezesem Trybunału Julią Przyłębską. W podobnym tonie wypowiedział się również Szymon Hołownia.

Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?Czytaj dalej

Monika Olejnik pyta o TK, Hołownia krytykuje

Hołownię o sprawę wniosku Witek zapytała prowadząca "Kropkę nad i" redaktor Olejnik. Ten w ostrych słowach zakwestionował niezależność TK - Jesteśmy w takiej rzeczywistości, w takiej Polsce, w której dawno już minęły czasy, w których zastanawialiśmy się, jaki wyrok wyda Trybunał Konstytucyjny - powiedział -  To oczywiste, jaki wyrok wyda Trybunał Konstytucyjny - taki, jaki mu podyktuje Jarosław Kaczyński - ocenił. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szymon Hołownia odpowiada na hejt w bardzo kontrowersyjnych słowach. Czy tak powinien się zachowywać kandydat na prezydenta? (OPINIA)
2. Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegóły

Nagranie z przebiegu zdarzenia udostępnił portal "E-Pabianice info". Możecie zobaczyć je Sprawa zależności Julii Przyłębskiej od partyjnych nakazów ciągnie się od samego początku jej obecności w TK. Zdaniem wielu konstytucjonalistów do jej powołania doszło z naruszeniem prawa. Została bowiem zaprzysiężona na miejsce wcześniej wybranego sędziego, Andrzeja Sokalę. 

Swoje trzy grosze dołożył również prezes PiS Jarosław Kaczyński.. W maju 2019 roku goszcząc w programie Pytanie na Śniadanie, mówił o Przyłębskiej w ten sposób: "To jest moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat, naprawdę przemiła osoba. Ona jest Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są całkiem prywatne znajomości. Bardzo lubię u niej przybywać. Zresztą wiele osób u niej bywa". Wielu komentatorów uznało to za całkowicie niedopuszczalne, by prezes partii rządzącej utrzymywał jakiekolwiek kontakty towarzyskie z szefem Trybunału Konstytucyjnego. Wskazywano przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie niemożliwe są kontakty nawet pomiędzy asystentami kongresmanów i sędziów Sądu Najwyższego, odpowiedzialnego za analogiczną do polskiego TK kontrolę konstytucyjną. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemiolog w ostrych słowach krytykuje lockdown Polski. Drakońskie i niepotrzebne ograniczenia
  2. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Kraje Bałtyckie otwierają granice. Decyzja została podjęta

Źródło: TVN24