wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W trakcie programu na żywo w TVP Info zaprotestował przeciwko ograniczaniu wolnych mediów

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Poseł KO Mirosław Suchoń zaprotestował na antenie TVP Info. "Chodzi o to, żeby zabić wolne media", przekonywał przedstawiciel opozycji, wspominając działania rządu, po czym umieścił przed kamerą kartkę z wymownym przekazem.

Nie milkną echa dotyczące zamierzań rządu, który przedstawił projekt ustawy zakładający wprowadzenie nowego podatku dla mediów. O będącej odpowiedzią na plany władzy akcji „Media bez wyboru” pisaliśmy TUTAJ.

Przeciwko wprowadzeniu nowej daniny, którą przedstawiciele rządu nazywają „solidarnościową”, opowiedzieli się medialni giganci, w tym choćby Agora, Canal+, TVN czy Telewizja Polsat.

Próba opodatkowania środków masowego przekazu jest rzecz jasna najgorętszym tematem dnia. Sprawę poruszono również w emitowanym na antenie TVP Info programie „Minęła 8”.

Mirosław Suchoń: „Dzisiaj każdy porządny człowiek musi wspierać akcję ”

Prowadzący program Krzysztof Ziemiec przywitał „nowych widzów”, którzy zdecydowali się na włączenie TVP Info „za sprawą pewnego protestu”.

Zdaniem Magdaleny Biejat z Lewicy „rząd ma na celu nałożenie kagańca na media, których nie kontroluje”. W opinii posłanki rozmowa dotycząca wpływu reklam na odbiorców jest konieczna. – Ale nie w ten sposób – zaznaczyła.

Jakiekolwiek udawania, że chodzi tu o solidarne wsparcie walki z pandemią, jest mydleniem wszystkim oczu – dodała Biejat, zaznaczając, że popiera protest mediów.

Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej postawił sprawę jasno: – Tu nie chodzi o żaden podatek cyfrowy, nie chodzi o to, żeby była sprawiedliwość. Chodzi o to, żeby zabić wolne media.

I dodał: – Dzisiaj każdy porządny człowiek musi wspierać akcję „Media bez wyboru”.

Zdaniem Suchonia mówienie o solidarności to jedynie rządowa propaganda, której celem jest odwrócenie uwagi od prawdziwego celu tej zmiany, czyli wspomnianemu zabiciu wolnych mediów. Poseł pokazał przy tym wymowną kartkę, za pomocą której przekazał wsparcie dla inicjatywy.

Prowadzący apelował o odsunięcie kartki, prośbę tłumacząc pogarszającą się jakością dźwięku. – Jakby pan zdjął kartkę, to będziemy lepiej słyszeli – mówił Krzysztof Ziemiec.

Zdaniem Mirosława Suchonia przyłączenie się do akcji jest aktem wyrażenia troski o pluralizm w mediach. Kolejno, pozostawiając przed kamerą wymowną grafikę, poseł opuścił program.

źródło: TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >