wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ministrowie PiS i kontrola w warszawskim ratuszu. Ma związek z pożyczkami dla mikroprzedsiębiorców

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ministrowie PiS zdecydowali się potwierdzić zarzuty, przedstawione przez Marlenę Maląg. W piśmie do Rafała Trzaskowskiego oskarżyła go o rozpatrzenie jedynie 10% wniosków w sprawie pożyczek dla polskich przedsiębiorców. Wojna na linii PiS -

Strajk przedsiębiorców stał się jednym z lepiej widocznych tematów kampanii. W obliczu koronawirusa Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję o zamrożeniu polskiej gospodarki. Sytuacja epidemiologiczna wywołała kryzys, z którego nie każda firma wyszła cało. Wobec licznych zarzutów dotyczących wadliwości tarczy antykryzysowej rząd Jarosława Kaczyńskiego postanowił przyjrzeć się sytuacji, jaka ma miejsce w stołecznym samorządzie. Stało się to tematem ostrego listu oraz kontroli, którą przeprowadzili ministrowie PiS. 

Ministrowie PiS dokonali kontroli w stołecznym ratuszu

Zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod rządami Rafała Trzaskowskiego rozpatrzono jedynie 10% wniosków o pożyczki dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Do ratusza udali się sami ministrowie PiS. Michał Dworczyk oraz Piotr Muller chciał wyjaśnić z włodarzami miasta zamieszanie wokół wydawanie pieniędzy upadającym zakładom pracy. Naprzeciw zarzutom wyszedł wiceprezydent miasta, Paweł Rabiej. Tłumaczył on, że chodzi brak konkretnych regulacji prawnych, o które samorządowcy prosili już w kwietniu. Wskazuje, że bez uzupełnienia przepisów władze Warszawy mają związane ręce.

Kontrola, której dokonali ministrowie PiS, odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Całe zamieszanie skomentował sam Rafał Trzaskowski. Uważa za niestosowne porównywanie wielkiej aglomeracji, jaką jest Warszawa, do mniejszych miejscowości, gdzie podobnych wniosków złożonych jest łącznie zaledwie kilka tysięcy.

"MRPiPS publikuje grafiki ws. rozpatrzonych wniosków z "tarczy". Sprawdziliśmy te dane. To farsa. Porównywanie miast, które mają łącznie po kilka tys. złożonych wniosków, z Warszawą, gdzie tyle składanych jest w ciągu jednego dnia, to kpina i skandaliczna manipulacja." - Wyjaśnia Rafał Trzaskowski na swoim koncie, na Twitterze.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >