Ministrowie PiS dokonali niecodziennej kontroli. Twitter/ Dawid Stys/ screenŹródło: Twitter/ Dawid Stys/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Maja 2020

Ministrowie PiS i kontrola w warszawskim ratuszu. Ma związek z pożyczkami dla mikroprzedsiębiorców

Ministrowie PiS zdecydowali się potwierdzić zarzuty, przedstawione przez Marlenę Maląg. W piśmie do Rafała Trzaskowskiego oskarżyła go o rozpatrzenie jedynie 10% wniosków w sprawie pożyczek dla polskich przedsiębiorców. Wojna na linii PiS - PO rozgorzała na dobre.

Strajk przedsiębiorców stał się jednym z lepiej widocznych tematów kampanii. W obliczu koronawirusa Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję o zamrożeniu polskiej gospodarki. Sytuacja epidemiologiczna wywołała kryzys, z którego nie każda firma wyszła cało. Wobec licznych zarzutów dotyczących wadliwości tarczy antykryzysowej rząd Jarosława Kaczyńskiego postanowił przyjrzeć się sytuacji, jaka ma miejsce w stołecznym samorządzie. Stało się to tematem ostrego listu oraz kontroli, którą przeprowadzili ministrowie PiS. 

Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Czytaj dalej

Ministrowie PiS dokonali kontroli w stołecznym ratuszu

Zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod rządami Rafała Trzaskowskiego rozpatrzono jedynie 10% wniosków o pożyczki dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Do ratusza udali się sami ministrowie PiS. Michał Dworczyk oraz Piotr Muller chciał wyjaśnić z włodarzami miasta zamieszanie wokół wydawanie pieniędzy upadającym zakładom pracy. Naprzeciw zarzutom wyszedł wiceprezydent miasta, Paweł Rabiej. Tłumaczył on, że chodzi brak konkretnych regulacji prawnych, o które samorządowcy prosili już w kwietniu. Wskazuje, że bez uzupełnienia przepisów władze Warszawy mają związane ręce.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja
2. Najbogatszy emeryt dostaje tyle, co Andrzej Duda. Ogromna emerytura, wielu może tylko pomarzyć

Kontrola, której dokonali ministrowie PiS, odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Całe zamieszanie skomentował sam Rafał Trzaskowski. Uważa za niestosowne porównywanie wielkiej aglomeracji, jaką jest Warszawa, do mniejszych miejscowości, gdzie podobnych wniosków złożonych jest łącznie zaledwie kilka tysięcy.

"MRPiPS publikuje grafiki ws. rozpatrzonych wniosków z "tarczy". Sprawdziliśmy te dane. To farsa. Porównywanie miast, które mają łącznie po kilka tys. złożonych wniosków, z Warszawą, gdzie tyle składanych jest w ciągu jednego dnia, to kpina i skandaliczna manipulacja." - Wyjaśnia Rafał Trzaskowski na swoim koncie, na Twitterze.

Ministrowie PiS

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe media