Ministerstwo Zdrowia. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Kwietnia 2020

Kolejny minister przyznaje, że obostrzenia mogą zostać poluzowane szybciej, niż myśleliśmy. Dobre wieści

Ministerstwo Zdrowia ustami swojego rzecznika podało kolejne terminy, zgodnie z którymi możemy spodziewać się poluzowania panujących w Polsce obostrzeń. Mamy kolejne dobre wieści, które przybliżą nas do normalności, a naszej gospodarce pozwolą stanąć na nogi.

W dobie koronawirusa nie brakuje budzących emocji doniesień w sprawie rezygnowania z rządowych obostrzeń. Kolejny przedstawiciel Rady Ministrów wypowiedział się na temat odchodzenia od wprowadzonych przez rząd zasad, wynikających z pandemii COVID-19. Rzecznik w Ministerstwie Zdrowia zabrał głos w sprawie terminu odmrożenia gospodarki. Ta data przybliży nas końca narodowej kwarantanny. 

Błąd w ustawie PiS. Miliony Polek i Polaków narażone na niebezpieczeństwoBłąd w ustawie PiS. Miliony Polek i Polaków narażone na niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia o odmrażaniu gospodarki

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia - Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej poinformował, że rolą jego resortu jest wydawanie rekomendacji medycznych w kwestii rezygnowania z nałożonych przez rządzących obostrzeń. Jak podaje "Do Rzeczy", Andrusiewicz przekazał, że jeśli wyniki dotyczące zakażonych koronawirusem będą podobne do tych z ubiegłego tygodnia, to dla ministerstwa będzie stanowić to tak zwaną podkładkę do luzowania obowiązujących w Polsce zakazów. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. NYP: 46-latka ożyła w domu pogrzebowym. Dramatyczne szczegóły sprawy
2. Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości

Z konferencji prasowej, zrelacjonowanej przez portal "Do Rzeczy" możemy dowiedzieć się również, że wskazaną osobą do decydowania o odchodzeniu od panujących zakazów będzie sam Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Zadaniem resortu zdrowia jest wskazanie jedynie rekomendacji, które pozwolą ocenić, czy zezwolenie Polakom na powrót do normalnego życia będzie bezpieczne dla ich zdrowia i życia. Andrusiewicz przekazał również, że znacznie spadła liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. Wyjaśnił, że są to osoby, które masowo wracały z zagranicy. 

Jeśli słowa przedstawiciela Rady Ministrów się sprawdzą, już w czerwcu możemy spodziewać się odmrażania polskiej gospodarki. W tej samej sprawie, jednym głosem mówiła już Wicepremierka Jadwiga Emilewicz oraz Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Nieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkach
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę

Źródło: Do Rzeczy