wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kolejny minister przyznaje, że obostrzenia mogą zostać poluzowane szybciej, niż myśleliśmy. Dobre wieści

27 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia ustami swojego rzecznika podało kolejne terminy, zgodnie z którymi możemy spodziewać się poluzowania panujących w Polsce obostrzeń. Mamy kolejne dobre wieści, które przybliżą nas do normalności, a naszej gospodarce pozwo

W dobie koronawirusa nie brakuje budzących emocji doniesień w sprawie rezygnowania z rządowych obostrzeń. Kolejny przedstawiciel Rady Ministrów wypowiedział się na temat odchodzenia od wprowadzonych przez rząd zasad, wynikających z pandemii COVID-19. Rzecznik w Ministerstwie Zdrowia zabrał głos w sprawie terminu odmrożenia gospodarki. Ta data przybliży nas końca narodowej kwarantanny. 

Ministerstwo Zdrowia o odmrażaniu gospodarki

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia - Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej poinformował, że rolą jego resortu jest wydawanie rekomendacji medycznych w kwestii rezygnowania z nałożonych przez rządzących obostrzeń. Jak podaje "Do Rzeczy", Andrusiewicz przekazał, że jeśli wyniki dotyczące zakażonych koronawirusem będą podobne do tych z ubiegłego tygodnia, to dla ministerstwa będzie stanowić to tak zwaną podkładkę do luzowania obowiązujących w Polsce zakazów. 

Z konferencji prasowej, zrelacjonowanej przez portal "Do Rzeczy" możemy dowiedzieć się również, że wskazaną osobą do decydowania o odchodzeniu od panujących zakazów będzie sam Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Zadaniem resortu zdrowia jest wskazanie jedynie rekomendacji, które pozwolą ocenić, czy zezwolenie Polakom na powrót do normalnego życia będzie bezpieczne dla ich zdrowia i życia. Andrusiewicz przekazał również, że znacznie spadła liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. Wyjaśnił, że są to osoby, które masowo wracały z zagranicy. 

Jeśli słowa przedstawiciela Rady Ministrów się sprawdzą, już w czerwcu możemy spodziewać się odmrażania polskiej gospodarki. W tej samej sprawie, jednym głosem mówiła już Wicepremierka Jadwiga Emilewicz oraz Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

Źródło: Do Rzeczy

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >