Kiedy będzie można pójść do kina i na siłownię? Przybliżone daty. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 19 Kwietnia 2020

Kiedy będzie można pójść do kina i na siłownię? Przybliżone daty

Ministerstwo Zdrowia chce odmrożenia gospodarki. Właśnie przedstawiono jak ma przebiegać ponowne otwarcie siłowni oraz kin. Istotne będzie zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego.

Nie ma możliwości precyzyjnego wskazania, kiedy skończy się epidemia. Minister Szumowski przedstawił sprawę bardzo jasno - Będziemy musieli przyzwyczaić się do "nowej normalności" - stwierdził. W bezpiecznym odmrożeniu gospodarki mają pomóc nowe regulacje.

Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikonyNajstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikonyCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zapowiada zasadę trzech "i"

W związku z niezmiennie dużym ryzykiem zakażenia koronawirusem ministerstwo zapowiedziało wprowadzenie zasad, które mają szansę ograniczyć transmisję wirusa. Nazwane przez ministerstwo "zasadą trzech i" reguły przedstawiają się następująco:

  • Izolacja: zasłanianie ust i nosa, bezpieczny dystans, dyscyplina społeczna w relacjach z innymi ludźmi;
  • Identyfikacja: wykorzystanie aplikacji, które umożliwią ustalenie kontaktów osób zakażonych;
  • Informatyzacja: wykorzystanie w jak największym stopniu możliwości pracy zdalnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka zamknięta przez koronawirusa. Pracownicy poddani kwarantannie
2. Nagła akcja policji na stadionie w Radomiu. Na murawie wylądował Black Hawk. Co się dzieje?

Zdaniem ministra Szumowskiego, reguły mogą obowiązywać co najmniej przez kolejny rok a w scenariuszu pesymistycznym nawet dwa lata. Wszystko zależy od tego, kiedy pojawi się szczepionka przeciwko wirusowi.

Odmrażanie gospodarki podzielono na trzy etapu. Pierwszy rozpocznie się 20 kwietnia 2020 r. zwiększeniem dopuszczalnej liczby osób w sklepach oraz w miejscach kultu religijnego. Rząd zezwoli również na przemieszczenie się w celach rekreacyjnych. Ponownie otwarte zostaną lasy i parki. Drugi etap nastąpi prawdopodobnie na początku maja. Przewiduje on otwarcie bibliotek, muzeów, galerii sztuki, hoteli oraz innych miejsce noclegowych. Sklepy w galeriach handlowych zostaną otwarte dopiero w trzecim etapie, równolegle z zakładami fryzjerskimi i salonami kosmetycznymi. Według ministerstwa możliwe to będzie najwcześniej w połowie maja. Wtedy też wznowią działalność lokale gastronomiczne. Siłownie, kluby fitness, salony masażu i solaria zostaną otwarte dopiero w ostatnim etapie - prawdopodobnie na początku czerwca. 

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
 2. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie
 3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
 4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
 5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
 6. Będzie druga fala koronawirusa, włoski ekspert WHO jest pewien. Podał termin

Źródło: gazeta.pl