Ministerstwo Zdrowia poda wytyczne w sprawie noszenia maseczek. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Kwietnia 2020

To jeszcze nie koniec. MZ zapowiada nowe, precyzyjne wytyczne ws. noszenia masek

Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie o konieczności noszenia maseczek. Przepis ten wejdzie w życie w czwartek 16 kwietnia. Przed tym terminem resort zobowiązał się do opublikowania szczegółów dotyczących zakrywania nosa i ust.

Przypomnijmy, że obowiązek zakrywania dolnej części twarzy w przestrzeni publicznej od najbliższego czwartku dotyczył będzie wszystkich obywateli. Jak podaje RFM FM, jeszcze przed wejściem w życie najnowszego rozporządzenia resortu zdrowia rząd ma uściślić, kiedy zakrywanie nosa i ust będzie obowiązkowe. Informację tę potwierdził na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia: "Rzeczywistość bardzo często jest skomplikowana"

Konieczność noszenia masek, szalika, bądź chustki ma obowiązywać jedynie w "przestrzeni publicznej". To pojawiają się jednak pewne nieścisłości.

– Jestem przekonany, że te wątpliwości, które się pojawiają, są racjonalne i należy się do nich odnieść – przekazał wiceminister zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
2. Mężczyzna wyjeżdżał z garażu, nie zauważył swojej żony. Potrącił kobietę, w ciężkim stanie trafiła do szpitala

– Jeżeli chodzi o konkretne wytyczne, oczywiście pojawią się one w dzienniku ustaw, będą przedstawione jako propozycje przepisów. Natomiast warto pamiętać o tym, że ta rzeczywistość bardzo często jest skomplikowana – dodał Janusz Cieszyński.

Zaznaczył, że "pewne sytuacje wymagają ujęcia w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów". Jako przykład podał parki prywatne. – Kiedy mówimy o miejscach publicznych, ta definicja nie obejmuje prywatnego parku, w którym też może być wiele osób naraz – powiedział wiceminister resortu.

Ministerstwo zapewnia, że konkretne objaśnienia ukażą się jeszcze przed czwartkiem. Szczegółowe opisy dotyczące rozumienia nowych przepisów pojawią się także na stronach rządowych. – W środkach masowego przekazu będziemy opowiadać o tym, jak należy te nowe przepisy stosować, jak należy je rozumieć, tak aby tych wątpliwości było jak najmniej – zapewnił Cieszyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  2. Lista wyjść pierwszej potrzeby rozszerzona. Obywatele jednego z krajów nie muszą rezygnować z niektórych działań
  3. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Epidemia koronawirusa. Najnowsze tragiczne dane z Polski, w święta zmarło wiele osób
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna

Źródło: RMF FM