wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

To jeszcze nie koniec. MZ zapowiada nowe, precyzyjne wytyczne ws. noszenia masek

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie o konieczności noszenia maseczek. Przepis ten wejdzie w życie w czwartek 16 kwietnia. Przed tym terminem resort zobowiązał się do opublikowania szczegółów dotyczących zakrywania nosa i ust.

Przypomnijmy, że obowiązek zakrywania dolnej części twarzy w przestrzeni publicznej od najbliższego czwartku dotyczył będzie wszystkich obywateli. Jak podaje RFM FM, jeszcze przed wejściem w życie najnowszego rozporządzenia resortu zdrowia rząd ma uściślić, kiedy zakrywanie nosa i ust będzie obowiązkowe. Informację tę potwierdził na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Ministerstwo Zdrowia: "Rzeczywistość bardzo często jest skomplikowana"

Konieczność noszenia masek, szalika, bądź chustki ma obowiązywać jedynie w "przestrzeni publicznej". To pojawiają się jednak pewne nieścisłości.

– Jestem przekonany, że te wątpliwości, które się pojawiają, są racjonalne i należy się do nich odnieść – przekazał wiceminister zdrowia.

– Jeżeli chodzi o konkretne wytyczne, oczywiście pojawią się one w dzienniku ustaw, będą przedstawione jako propozycje przepisów. Natomiast warto pamiętać o tym, że ta rzeczywistość bardzo często jest skomplikowana – dodał Janusz Cieszyński.

Zaznaczył, że "pewne sytuacje wymagają ujęcia w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów". Jako przykład podał parki prywatne. – Kiedy mówimy o miejscach publicznych, ta definicja nie obejmuje prywatnego parku, w którym też może być wiele osób naraz – powiedział wiceminister resortu.

Ministerstwo zapewnia, że konkretne objaśnienia ukażą się jeszcze przed czwartkiem. Szczegółowe opisy dotyczące rozumienia nowych przepisów pojawią się także na stronach rządowych. – W środkach masowego przekazu będziemy opowiadać o tym, jak należy te nowe przepisy stosować, jak należy je rozumieć, tak aby tych wątpliwości było jak najmniej – zapewnił Cieszyński.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >