Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało ważny komunikat w sprawie ocen dla uczniów w tym roku szkolnym.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Czerwca 2020

Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało ważny komunikat w sprawie ocen dla uczniów w tym roku szkolnym. Szef resortu, Dariusz Piontkowski, zabrał głos w sprawie doniesień i apeli, w tym m.in. Rzecznika Praw Dziecka, o podwyższenie wszystkim uczniom ocen o jeden stopień, a tym samym dopuszczenie każdego ucznia do następnej klasy. Jakie jest stanowisko ministerstwa w tej sprawie?

W związku z pandemią koronawirusa decyzją rządu 12 marca zamknięto wszystkie szkoły. Uczniowie musieli przestawić się na naukę zdalną, co, zdaniem wielu, nie przyniosło zadawalających efektów dla ich nauczania. Ponadto są dzieci, które nie mają dostępu do komputerów i internetu. Wymienione czynniki oraz stres spowodowany niepewną sytuacją i epidemią mógł przenieść się także na efekty kształcenia oraz oceny uczniów. Wobec tego zasugerowano podciągnięcie ocen każdemu dziecku oraz automatyczną promocję wszystkich uczniów do następnej klasy. Ministerstwo Edukacji Narodowej zabrało głos w tej sprawie. Szef resortu zdrowia nie do końca zgadza się z tymi propozycjami.

Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziśDariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziśCzytaj dalej

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało komunikat. Wyższych ocen dla wszystkich uczniów jednak nie będzie?

- Ocena końcowa obejmuje nie tylko i wyłącznie okres pandemii, ale cały rok szkolny, także chciałbym, żeby uczniowie byli sprawiedliwie, obiektywnie oceniani przez nauczycieli i oby te oceny były jak najlepsze - powiedział, cytowany przez Polsat News, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, który został zapytany o apel Rzecznika Praw Dziecka, aby nauczyciele podwyższyli uczniom oceny końcowe o jeden stopień i tym samym także wszystkich przepuścili do następnej klasy.

Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka, szef resortu dodał: "1 czerwca to dzień, w którym dzieciom życzymy jak najlepiej, ale nie wiem, czy wszystkie dzieci, aby dostawać za nic jakieś prezenty w postaci lepszych stopni".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda u o. Rydzyka w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Padły skandaliczne słowa, których nikt się nie spodziewał
2. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Szef MEN uważa, że ocena końcowa powinna odnosić się do całości roku szkolnego i stanowić wynik całej pracy, umiejętności i zaagażowania dziecka. Nie widzi więc powodu, dla którego trzeba by było przez epidemię i naukę zdalną podwyższać wszystkim uczniom oceny końcoworoczne.

- Ocena końcoworoczna ma być wynikiem tego, co działo się przez cały rok szkolny i nauczyciel powinien sprawiedliwie, obiektywnie wystawiać oceny nie tylko i wyłącznie oceniając wiedzę i umiejętności ucznia, ale także jego zaangażowanie i pracę w trakcie roku szkolnego - powiedział Piontkowski. 

Minister edukacji zaznaczył, że nauczanie zdalne rozpoczęło się dopiero 25 marca, a nie 1 września. - A wcześniej przecież też trwały zajęcia, ocena końcowa obejmuje nie tylko i wyłącznie okres pandemii, ale cały rok szkolny, także chciałbym, żeby uczniowie byli sprawiedliwie, obiektywnie oceniani rzez nauczycieli i oby te oceny były jak najlepsze -  dodał. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne oświadczenie Instytutu Łączności w sprawie nanochipów 5G w szczepionkach
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Linie lotnicze idą na wojnę cenową. Także tanie. Bardzo popularny przewoźnik zapowiada obniżki cen o połowę

Źródło: Polsat News