wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel

1 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało ważny komunikat w sprawie ocen dla uczniów w tym roku szkolnym. Szef resortu, Dariusz Piontkowski, zabrał głos w sprawie doniesień i apeli, w tym m.in. Rzecznika Praw Dziecka, o podwyższenie wszystkim uczniom

W związku z pandemią koronawirusa decyzją rządu 12 marca zamknięto wszystkie szkoły. Uczniowie musieli przestawić się na naukę zdalną, co, zdaniem wielu, nie przyniosło zadawalających efektów dla ich nauczania. Ponadto są dzieci, które nie mają dostępu do komputerów i internetu. Wymienione czynniki oraz stres spowodowany niepewną sytuacją i epidemią mógł przenieść się także na efekty kształcenia oraz oceny uczniów. Wobec tego zasugerowano podciągnięcie ocen każdemu dziecku oraz automatyczną promocję wszystkich uczniów do następnej klasy. Ministerstwo Edukacji Narodowej zabrało głos w tej sprawie. Szef resortu zdrowia nie do końca zgadza się z tymi propozycjami.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało komunikat. Wyższych ocen dla wszystkich uczniów jednak nie będzie?

- Ocena końcowa obejmuje nie tylko i wyłącznie okres pandemii, ale cały rok szkolny, także chciałbym, żeby uczniowie byli sprawiedliwie, obiektywnie oceniani przez nauczycieli i oby te oceny były jak najlepsze - powiedział, cytowany przez Polsat News, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, który został zapytany o apel Rzecznika Praw Dziecka, aby nauczyciele podwyższyli uczniom oceny końcowe o jeden stopień i tym samym także wszystkich przepuścili do następnej klasy.

Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka, szef resortu dodał: "1 czerwca to dzień, w którym dzieciom życzymy jak najlepiej, ale nie wiem, czy wszystkie dzieci, aby dostawać za nic jakieś prezenty w postaci lepszych stopni".

Szef MEN uważa, że ocena końcowa powinna odnosić się do całości roku szkolnego i stanowić wynik całej pracy, umiejętności i zaagażowania dziecka. Nie widzi więc powodu, dla którego trzeba by było przez epidemię i naukę zdalną podwyższać wszystkim uczniom oceny końcoworoczne.

- Ocena końcoworoczna ma być wynikiem tego, co działo się przez cały rok szkolny i nauczyciel powinien sprawiedliwie, obiektywnie wystawiać oceny nie tylko i wyłącznie oceniając wiedzę i umiejętności ucznia, ale także jego zaangażowanie i pracę w trakcie roku szkolnego - powiedział Piontkowski. 

Minister edukacji zaznaczył, że nauczanie zdalne rozpoczęło się dopiero 25 marca, a nie 1 września. - A wcześniej przecież też trwały zajęcia, ocena końcowa obejmuje nie tylko i wyłącznie okres pandemii, ale cały rok szkolny, także chciałbym, żeby uczniowie byli sprawiedliwie, obiektywnie oceniani rzez nauczycieli i oby te oceny były jak najlepsze -  dodał. 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >