wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Miliarder rozda 9 mln dolarów swoim fanom. Nie ma tu żadnej pułapki

10 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Miliarder chce rozdać swoim fanom aż 9 milinów dolarów. Taka fortuna może trafić w ręce szczęśliwców, którzy obserwują japońskiego przedsiębiorcę na Twitterze. Nazywa to "społecznym eksperymentem szczęścia". Ma gest!

O sprawie informuje "The Times". Pewien 43-letni japoński przedsiębiorca i miliarder Yusaku Maezawa, postanowił w ramach "społecznego eksperymentu szczęścia" rozdać swoim fanom po 9 mln dol. Pieniądze mają trafić do 1 tys. losowo wybranych osób, którzy obserwują go na Twitterze i 1 stycznia 2020 udostępnili jego twitta odnośnie tej akcji.

Miliarder rozda 9 mln dol. "Społeczny eksperyment szczęścia"

Jak można się spodziewać, od chwili tego ogłoszenia, grono obserwujących miliardera powiększyło się błyskawicznie i wciąż rośnie. Bowiem od 1 stycznia z 500 tys. obserwujących wzrosło do aż 6,86 mln.

Co ciekawe, bogaty i niezwykle hojny Japończyk zaledwie kilka tygodni wcześniej przekazał ponad 18 mln dolarów japońskiemu miastu, którego zostało dotknięte tragedią - tajfunem, o czym informował japoński dziennik "The Mainichi".

Skąd ten pomysł i aż taka hojność ze strony Japończyka? Jak tłumaczy w nagraniu na YouTube, wszystko to jest w ramach poważnego eksperymentu społecznego, którego nazywa "społecznym eksperymentem szczęścia". Bowiem miliarder, który na brak pieniędzy narzekać nie może, a oddając część z nich innym, sam na tym i tak zbytnio nie zbiednieje ani dużo nie straci, chce sprawdzić, jak wprowadzenie koncepcji powszechnego dochodu podstawowego wpłynęłoby na ogólne samopoczucie i szczęście ludzi.

Jak mówi, ma zamiar zainicjować w Japonii debatę na ten temat. Ma nadzieję, że swoim działaniem zainteresuje władzę kraju, naukowców i ekonomistów. 

Japończyk znajduje się na liście najbogatszych ludzi w Japoni. Zgromadził fortunę szacowaną na ok. 3 mld dol., co czyni go według Forbesa 22. najbogatszą osobą w jego kraju.

Dołączycie do grona obserwujących miliardera na Twitterze?

Pamela Obuchowska

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni piłkarz. Klub żegna swojego zawodnika

Czytaj więcej >
Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >