Miliarder chce rozdać swoim fanom aż 9 mln dolarów. Nie jest to żart.. Pixabay/FzŹródło: Pixabay/Fz
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Stycznia 2020

Miliarder rozda 9 mln dolarów swoim fanom. Nie ma tu żadnej pułapki

Miliarder chce rozdać swoim fanom aż 9 milinów dolarów. Taka fortuna może trafić w ręce szczęśliwców, którzy obserwują japońskiego przedsiębiorcę na Twitterze. Nazywa to "społecznym eksperymentem szczęścia". Ma gest!

O sprawie informuje "The Times". Pewien 43-letni japoński przedsiębiorca i miliarder Yusaku Maezawa, postanowił w ramach "społecznego eksperymentu szczęścia" rozdać swoim fanom po 9 mln dol. Pieniądze mają trafić do 1 tys. losowo wybranych osób, którzy obserwują go na Twitterze i 1 stycznia 2020 udostępnili jego twitta odnośnie tej akcji.

Królowa Elżbieta mści się na Meghan i Harrym? Zdumiewające doniesieniaKrólowa Elżbieta mści się na Meghan i Harrym? Zdumiewające doniesieniaCzytaj dalej

Miliarder rozda 9 mln dol. "Społeczny eksperyment szczęścia"

Jak można się spodziewać, od chwili tego ogłoszenia, grono obserwujących miliardera powiększyło się błyskawicznie i wciąż rośnie. Bowiem od 1 stycznia z 500 tys. obserwujących wzrosło do aż 6,86 mln.

Co ciekawe, bogaty i niezwykle hojny Japończyk zaledwie kilka tygodni wcześniej przekazał ponad 18 mln dolarów japońskiemu miastu, którego zostało dotknięte tragedią - tajfunem, o czym informował japoński dziennik "The Mainichi".

Skąd ten pomysł i aż taka hojność ze strony Japończyka? Jak tłumaczy w nagraniu na YouTube, wszystko to jest w ramach poważnego eksperymentu społecznego, którego nazywa "społecznym eksperymentem szczęścia". Bowiem miliarder, który na brak pieniędzy narzekać nie może, a oddając część z nich innym, sam na tym i tak zbytnio nie zbiednieje ani dużo nie straci, chce sprawdzić, jak wprowadzenie koncepcji powszechnego dochodu podstawowego wpłynęłoby na ogólne samopoczucie i szczęście ludzi.

Jak mówi, ma zamiar zainicjować w Japonii debatę na ten temat. Ma nadzieję, że swoim działaniem zainteresuje władzę kraju, naukowców i ekonomistów. 

Japończyk znajduje się na liście najbogatszych ludzi w Japoni. Zgromadził fortunę szacowaną na ok. 3 mld dol., co czyni go według Forbesa 22. najbogatszą osobą w jego kraju.

Dołączycie do grona obserwujących miliardera na Twitterze?

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem

2. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI