wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Żebrowski w żałobie. Aktor żegna ojca Tadeusza Żebrowskiego

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Niestety ostatnie tygodnie nie są dla Michała Żebrowskiego łatwe. Wielokrotnie poruszał temat silnej więzi ze swoim ojcem Tadeuszem. Ojciec aktora zmarł pod koniec lutego i teraz trwają przygotowania do jego ostatniego pożegnania. Wiadomo, kiedy odbędzie

Chociaż na swoich kanałach w mediach społecznościowych Michał Żebrowski nie zdecydował się na publiczne poinformowanie o śmierci swojego ojca, to pewne jest, że artysta przechodzi obecnie trudne chwile.

Nekrologi dotyczące smutku po śmierci ojca Michała Żebrowskiego obiegły kraj. Odejście Tadeusza Żebrowskiego nie było łatwe, szczególnie dla jego rodziny, która jest ze sobą mocno związana.

Zmarł ojciec Michała Żebrowskiego, Tadeusz Żebrowski

Sam Michał Żebrowski nie zdecydował się na publiczne przechodzenie przez trudny dla każdego czas. W jego mediach społecznościowych próżno szukać informacji dotyczącej śmierci taty.

Na stronach Gazety Wyborczej w piątek 12 marca zamieszczone zostały jednak nekrologi w związku ze stratą, jaką poniosła rodzina Żebrowskich. Prócz zawiadomienia o dacie i godzinie pogrzebu, pojawiło się sporo kondolencji składanych przez osoby znające Michała Żebrowskiego oraz jego ojca.

- Odszedł nasz drogi przyjaciel, niezapomniany żoliborski hufcowy, dobry, serdeczny człowiek. Dziękujemy Panu Bogu za Jego życie - przeczytać można na stronie internetowej Gazety Wyborczej w nekrologu opatrzonym imieniem i nazwiskiem Tadeusza Żebrowskiego.

Znajomi, przyjaciele i współpracownicy żegnają Tadeusza Żebrowskiego

O tym, jak ważną dla wielu osób postacią był ojciec Michała Żebrowskiego, świadczyć mogą m.in. kondolencje zamieszane wręcz masowo. Nie zabrakło pożegnań od przyjaciół i znajomych rodziny Żebrowskich.

Źródło: nekrologi.wybrocza.pl

Źródło: nekrologi.wybrocza.pl

Z informacji dostępnych w sieci dowiedzieć można się, że Tadeusz Żebrowski zmarł 27 lutego 2021 r. wieku 92 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 17 marca o godzinie 12:30. Ciało ojca Michała Żebrowskiego złożone zostanie w rodzinnej mogile na Starych Powązkach.

Tadeusz Żebrowski był ważną postacią w życiu swojego syna

Michał Żebrowski nie ukrywał, że zawsze mógł liczyć na wsparcie swojego taty. Sam mówił, że jego ojciec zupełnie minął się z powołaniem, gdyż nie ulega wątpliwości, iż jest on artystyczną duszą, a praca jako inżynier to jedynie przypadek, który zupełnie nie przystaje do jego prawicowych pasji i zdolności.

- [...] byłby świetnym aktorem albo rzeźbiarzem. Ciągle coś dłubie, umie dostrzec życie w kamieniu czy konarze i sprawia mu to twórczą radość. Odnoszę wrażenie, że mój dom rodzinny był niekiedy teatrem. Ojciec barwnie i obrazowo opowiadał o swoim przedwojennym dzieciństwie. [...] Być może to rozbudzało moją wyobraźnię. Jest człowiekiem pogodnym, który ludziom wokół siebie życzy szczęścia - mówił swego czasu w wywiadzie Michał Żebrowski

Rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz najbliższym zmarłego Tadeusza Żebrowskiego składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: Plotek / nekrologi.wyborcza.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy komunikat ws. szczepionek. Dotyczy Polski i liczby dawek

  • Spotkał się z Kaczyńskim w zaciszu jego gabinetu. Ujawnia, jaki jest naprawdę

  • Zapukają do drzwi i sprawdzą. ZUS zaostrzył kontrole

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >