wtv.pl > Polska > Kiedy powrót do szkoły? Jest komentarz szefa MEN na temat nowych wytycznych
Kamil Wrzesiński
Kamil Wrzesiński 19.03.2022 08:37

Kiedy powrót do szkoły? Jest komentarz szefa MEN na temat nowych wytycznych

wtv
WTV.pl

Szef resortu edukacji był gościem na antenie Radia Wnet. W rozmowie poruszono między innymi temat organizacji egzaminów: - Dzisiaj opublikujemy wytyczne mówiące o tym, w jaki sposób zorganizować egzamin maturalny, egzamin ósmoklasisty, a także egzaminy zawodowe - powiedział, cytowany przez portal wp.pl. Piontkowski poinformował, że za przygotowanie wytycznych odpowiedzialna będzie Centralna Komisja Egzaminacyjna. Szef MEN postanowił uchylić rąbka tajemnicy, a także poruszył temat możliwego powrotu dzieci do szkół.

MEN: "Chcielibyśmy, żeby dzieci chociaż na trochę wróciły do szkoły"

Minister edukacji przekazał, że "maseczki, których mamy używać w przestrzeni publicznej, będą obowiązywały w tych momentach, gdzie poruszamy się w przestrzeni publicznej, gdy młodzież będzie szła do szkoły czy zmierzała do sali egzaminacyjnej". Jednocześnie zapewnił, że podczas egzaminu nie będzie obowiązku ich noszenia. - Oczywiście ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie - podkreślił. W przygotowywanych wytycznych określona zostanie również odległość między poszczególnymi uczniami. 

W dalszej części rozmowy Piontkowski wypowiedział się w sprawie spodziewanego terminu otwarcia szkół.

- Wczoraj podpisałem rozporządzenie. Mówi ono o tym, że ograniczenie w funkcjonowaniu szkół obowiązuje do 7 czerwca. Myślę, że za kilka dni pan premier poinformuje, jaka będzie ostateczna decyzja. Chcielibyśmy, żeby dzieci chociaż na trochę wróciły do szkoły. - mówił. Przypomniał, że od 25 maja rodzice będą mieli możliwość posłania do szkół dzieci z klas I-III.

Źródło: wp.pl

Tagi: Facebook
Powiązane