wtv.pl > Świat > Meksyk. Sześć ciał zwisało z mostu, zmarli byli rozebrani do połowy
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:17

Meksyk. Sześć ciał zwisało z mostu, zmarli byli rozebrani do połowy

Meksyk
PIOTR GRZYBOWSKI/East News zdjęcie ilustracyjne

Na jednym z mostów w Zacatecas w Meksyku odnaleziono sześć, do połowy rozebranych ciał mężczyzn. Policja podejrzewa, że może to być efekt ostatnich porachunków gangów związanych z walką o wpływy.

Nie pierwszy to raz, gdy policja odnajduje na wspomnianym moście ciała zamordowanych.

Przerażające odkrycie

Mrożący krew w żyłach widok ukazał się mieszkańcom Zacatecas w Meksyku, którzy popołudniem 12 sierpnia przechodzili jednym z lokalnych mostów.

Z jego krawędzi zwisało sześć do połowy rozebranych ciał mężczyzn. Choć nie ma jeszcze potwierdzonych informacji, policja z Meksyku ma pewnie podejrzenia co do sprawców morderstw.

Już od jakiegoś czasu w Zacatecas trwają porachunki karteli narkotykowych, które walczą o wpływy w rejonie, prowadzące do monopolu na przemyt.

Z działającym od dawna gangiem Sinaloa mierzy się nowy kartel Jalisco, składający się w dużej mierze z przedstawicieli nowego pokolenia przemytników.

Ciąg zbrodni

To nie pierwszy tego typu "pokaz sił" w wykonaniu meksykańskich przestępców. W ubiegłym miesiącu na tym samym moście policja odnalazła ciała 11 innych mężczyzn, powieszonych w ten sam sposób. Niektórzy z nich mieli przytwierdzone karteczki zawierające ostrzeżenia napisane przez członków karteli.

Według rządowych informacji od początku 2021 r. w Zacatecas zginęło już ok. 500 osób, co w porównaniu z tym samym okresem z roku ubiegłego daje 57 %-owy wzrost liczby ofiar porachunków karteli.

Do innych podobnych morderstw dochodziło w ostatnim czasie również we Fresnillo oraz w Valparaiso.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wp.pl, wtv.pl zdjęcie główne: PIOTR GRZYBOWSKI/East News zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Meksyk
Powiązane