Restauracja McDonald's. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Zdj. ilustracyjne
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Zdj. ilustracyjne
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 7 Sierpnia 2020

Jedliście w tym McDonald's? Możecie być w niebezpieczeństwie, skontaktujcie się z sanepidem

McDonald’s: W restauracji na Śląsku wykryto przypadek zakażenia koronawirusem. Sanepid poszukuje osób, które mogły w tym czasie odwiedzić lokal. Podejrzewane duże ryzyko zarażenia niebezpieczną chorobą.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej poszukuje osób, które w niedawnym czasie odwiedziły restaurację McDonald’s. U jednego z klientów wykryto koronawirusa.

Koronawirus wykryty u klienta McDonald’s

Chodzi o klientów, którzy w okresie od 27 lipca do 2 sierpnia mogli odwiedzić lokal amerykańskiej sieci McDonald’s znajdujący się na ulicy Katowickiej w Dąbrowie Górniczej. Jeden z klientów, który w tym czasie przebywał w restauracji mógł pozostawić zarazki, stanowiące zagrożenie dla innych odwiedzających. Sanepid podał komunikat, w którym informuje o możliwym zakażaniu dużej ilości osób. Sytuacja jest bardzo poważna, gdyż w lokalach typu fast food zazwyczaj jest bardzo dużo klientów.

Treść komunikatu w sprawie koronawirusa w McDonald’s

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej opublikowała komunikat o poniższej treści: „W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19" – podaje sanpeid w Dąbrowie Górniczej.

Każdy, kto podejrzewa, że mógł zarazić się koronawirusem i w tym okresie przebywał w lokalu sieciówki fast food powinien skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej: tel (32) 727-58-71, (32) 727-58-72, kom. 536-746-412 lub mailowo na adres sekretariat@pssedg.pl.
 
Źródło: [o2.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!