wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?

30 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki po raz kolejny dał wyraz niezwracania zbyt dużej uwagi na wprowadzane przez kierowany przez niego rząd restrykcje. Po słynnej aferze związanej z wizytą premiera w restauracji, do której doszło na początku epidemii, przyszła pora

Zarówno eksperci, jak i sami rządzący wielokrotnie przekonywali, że nadchodząca jesień będzie wymagającym okresem. Według wszelkich przesłanek zbliżający się sezon grypowy zaowocuje drugą falą epidemii koronawirusa, wobec czego rząd postanowił zaostrzyć nieco poluzowane po lockdownie obostrzenia. – Całe społeczeństwo musi rozumieć, jak ważna jest dyscyplina. Jednym z głównych rozsadników koronawirusa są wesela. Tam po godzinie zdejmujemy maseczki i zapominamy o wszystkich zasadach, a tak być nie powinno – mówił sam Mateusz Morawiecki, cytowany przez Radio Zet.

Mateusz Morawiecki po raz kolejny bez maseczki

Warto pamiętać, że obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązuje m.in. w komunikacji miejskiej, w sklepach spożywczych czy kinach. Tak oto, upomniawszy obywateli co do przestrzegania zaleceń sanitarnych, szef rządu kilka godzin później znalazł się we wrocławskim kinie, nie tylko nie zachowując odstępów, ale również nie mając na sobie maseczki. Co ciekawe, zdjęcia z wydarzenia chętnie opublikowała sama Kancelaria Premiera.

Radio Zet wskazuje, że Morawiecki pojawił się na premierze filmu o swoim ojcu. Fotografie z seansu produkcji "Okruchy wolności", za którą stoi Alicja Grzymalska, wywołały niemałe poruszenie w sieci. Co ciekawe, w tle widzimy innych, być może przebywających na nieco mniej lukratywnych stanowiskach widzów, którzy – co ciekawe – mają założone maseczki ochronne. Tej nie miał jednak nie tylko przewodniczący Rady Ministrów, ale również szef jego kancelarii Michał Dworczyk.

Sprawę szeroko komentują internauci. "Oho, rozumiem, że pana premiera i jego kolegów wymogi reżimu sanitarnego w kinach nie obowiązują. Albo pewnie tak jak w przypadku wcześniejszej wpadki w restauracji, nie wiedzą, jakie wymagania zostały przez nich wprowadzone", piszą użytkownicy Facebooka. "No, jak zwykle, rządu nic nie obowiązuje - ludziom daje się mandaty, a oni to nadludzie? Czy co? Nie ma różnicy, czy to premier, nauczyciel, budowlaniec, czy dziecko... Wymogi są, a oni łamią zasady!".

Źródło: radiozet.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >