wtv.pl

WTV.pl

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. "Będziemy zwiększać dług publiczny"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawickiego. Premier wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w kraju, związanej z epidemią wirusa SARS-Cov-2. Premier wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem omówili kontynuację realizacji programu budowy dróg krajowych.

Mateusz Morawiecki: zwiększymy zadłużenie

Premier zapowiedział, że wbrew opiniom liberalnych ekonomistów i polityków rząd chce doprowadzić do zwiększenia zadłużenia publicznego. - To nie czas na zaciskanie pasa - mówił - obecnie zwiększanie długu jest metodą na radzenie sobie z kryzysem - dodał.  

Szef rządu poinformował także, że jak dotąd wpłynęło ponad 800 tysięcy wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. - Ścieżka wiodąca do rozwoju gospodarczego jeszcze nigdy nie była taka trudna. - stwierdził. Program inwestycji publicznych, w tym inwestycji w budowę dróg, ma spowodować stymulację gospodarki. Będzie się odbywać w porozumieniu z samorządami.  -  Nie tylko nie chowamy głowy w piasek, ale Polska jako jeden z pierwszych krajów Unii Europejskiej zaprezentowała program wsparcia dla firm: mikro, małych, średnich i dużych, na ochronę miejsc pracy po to właśnie, żeby w możliwie najmniejszym stopniu ucierpieć na skutek koronawirusa i żeby gospodarka polska mogła się jak najszybciej odbudować, jak tylko krzywa zachorowań, ale w szczególności zgony i w szczególności opanowanie koronawirusa, wskaże nam te daty w planie odmrażania gospodarki, które będą możliwe do zrealizowania" - podkreślił Morawiecki.

Jak poinformowała Kancelaria Premiera na Twitterze,  planowana jest budowa, przebudowa lub remont ok. 3467 km dróg - ok. 1708 km dróg powiatowych i ok. 1759 km dróg gminnych. - FDS to 6 mld zł w 2019 roku i 36 mld zł w najbliższych 9 latach. To tysiące kilometrów bezpiecznych dróg gminnych i powiatowych, których najczęściej używają Polacy, żeby się przemieszczać. To wysoki poziom bezpieczeństwa na drodze - omawiał założenia programu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Na jutro zaplanowana jest kolejna konferencja. Ma na niej zostać przedstawiony plan dotyczący kolejnego tygodnia oraz propozycje zmian w ograniczeniach przewidzianych do połowy maja.

Tagi:

KoronawirusRząd

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Wiktor Ćwikliński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]