Mateusz Morawiecki może w przyszłości stracić swoją pozycję?. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Maja 2020

Media wskazały potencjalnego następcę Morawieckiego. Może dojść do dymisji

Mateusz Morawiecki może poddać się dymisji. Z doniesień mediów wiemy, kto mógłby zostać jego następcą. Sylwetka potencjalnego nowego szefa polskiego rządu budzi niemałe emocje. Kto może zastąpić jednego z liderów Prawa i Sprawiedliwości?

Sytuacja polityczna w naszym kraju zaczyna robić się coraz bardziej niepewna. Roszady oraz spory w obozie Zjednoczonej Prawicy zaczęły przybierać na wadze. Przyszłość polskiego rządu zaczyna stawać się przedmiotem wielu spekulacji. Nawet wśród znanych twarzy Prawa i Sprawiedliwości nie brakuje plotek oraz doniesień o możliwości utworzenia rządu mniejszościowego. Jedną z osób, która przekazała taką informacje mediom, jest Krystyna Pawłowicz. O działaniach swojej partii posiada ona dość rozległa wiedzę. 

Matka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszyMatka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszyCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki pójdzie do dymisji?

Przyszłość Mateusza Morawieckiego została postawiona pod znakiem zapytania. Światło dzienne ujrzały świeże doniesienia dotyczące prawdopodobnej dymisji Prezesa Rady Ministrów. W wyniku nieoficjalnych doniesień Gazety Prawnej wiemy, że doszło do pilnej narady w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Jak wskazuje dziennik, podczas spotkania liderów PiS-u miało dojść do wyłonienia nowego szefa polskiego rządu. Zdaniem reporterów medium, stać się nim ma Mariusz Błaszczak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Matka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszy
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

To nie koniec zaskakujących doniesień Gazety Prawnej. Podczas zgromadzenia liderów Zjednoczonej Prawicy miało dojść również do przetasowania w polskim rządzie. Jak podają dziennikarze portalu, swoją dymisję miała złożyć również wicepremierka Jadwiga Emilewicz. W obliczu negocjacji, jakie mają miejsce w partii władzy ustalono, że do Emilewicz ma dołączyć Mateusz Morawiecki. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że jego miejsce zająć ma jedna z najbardziej znanych twarzy Prawa i Sprawiedliwości - Mariusz Błaszczak. Do spotkania na Nowogrodzkiej doszło w sobotę około godziny 15.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
  4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
  5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
  6. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części kraju

Źródło: [Dziennik Gazeta Prawna "Kryzys w obozie władzy. Odsłaniamy kulisy" 09.10.20]