Mateusz Morawiecki. wikipedia / Kancelaria Sejmu / Rafał ZambrzyckiŹródło: wikipedia / Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Marca 2020

Morawiecki zamiast o koronawirusie, opowiada o trollach na Facebooku. Specjalne posiedzenie Sejmu

Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie podczas specjalnego posiedzenia Sejmu dotyczącego koronawirusa. Premier przekonywał, że wszystko jest pod kontrolą. – Z naszej inicjatywy nastąpiło przesunięcie 250 mln euro w budżecie Unii Europejskiej na walkę z koronawirusem – powiedział. Sporą część swojego wystąpienia poświęcił jednak internetowym trollom i fake newsom.

– Dziś cały świat zajmuje się koronawirusem i my również poświęcamy temu dużo uwagi. Chroniąc zdrowie Polaków, zdecydowaliśmy się zainicjować szereg działań na forum Unii Europejskiej – przekonywał Mateusz Morawiecki. Następnie zaznaczył, że to z inicjatywy polskiego rządu UE przesunęła ćwierć miliarda euro na walkę z koronawirusem.

Większą część wypowiedzi premiera zajęło jednak apelowanie o niewykorzystywanie azjatyckiego wirusa w celach politycznych oraz nieszerzenia fałszywych informacji.

Rząd każe przebadać wszystkich 40-latków, ale nie na koronawirusa. Kolejne kuriozumRząd każe przebadać wszystkich 40-latków, ale nie na koronawirusa. Kolejne kuriozumCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Nie ma szczepionki na fake newsy"

– Wszyscy jesteśmy na froncie walki, ale niech to będzie front walki z koronawirusem, a nie z przeciwnikami politycznymi – apelował Mateusz Morawiecki.

Premier wspomniał o fałszywych kontach pochodzenia rosyjskiego, które rozpowszechniają fałszywe informacje. – Nie ma, proszę państwa, szczepionki na fake newsy – powiedział.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Zaznaczył, że najważniejsze jest obecnie nierozpowszechnianie paniki. – Ten apel o unikanie paniki jest bardzo ważny. W przypadku paniki, pomocy mogą nie otrzymać te osoby, które będą jej potrzebowały – dodał Morawiecki.

Zdaniem części komentatorów w swoim wystąpieniu premier położył zbyt duży nacisk na fake newsy (prawdopodobnie nawiązując do opozycyjnych głosów o naszym nieprzygotowaniu na przyjście wirusa), a zbyt mało uwagi poświęcił zaproponowaniu konkretnych działań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Porusza się na wózku i pracuje na lotnisku. Piesek podbija serca podróżnych z całego świata
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"
  6. Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów

Źródło: onet