Maseczka noszona na zewnątrz minimalizuje ryzyko zakażenia. Możesz zrobić ją sam w warunkach domowych.. YouTube / Japanese CreationsŹródło: YouTube / Japanese Creations
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Kwietnia 2020

Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domu

Maseczka ochronna noszona na zewnątrz nikomu nie zaszkodzi, a może pomóc, minimalizując ryzyko zakażenia. Możesz zrobić ją sam w warunkach domowych. Sprawdź, jaki jest łatwy sposób na jej wykonanie. Potrzebujesz jedynie trzech rzeczy, które na pewno masz w domu pod ręką.

Noszenie maseczek ochronnych, mimo różnych opinii, jest w dobie panującej epidemii jednak wskazane. Nawet jeśli nie chronią nas całkowicie przed zakażeniem, na pewno minimalizują ryzyko. Zakładając maseczkę robisz to nie tylko dla siebie, ale także dla innych, gdyż możesz być nieświadomym nosicielem wirusa i przechodzić chorobę bezobjawowo, a zarażać. Maski stanowią pierwszą barierę ochronną, kiedy ktoś kaszle lub kicha i niewątpliwie zapobiegają roznoszeniu wirusa.

Nie żyje kultowa aktorka, zasłynęła dzięki roli w jednym z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Miała 94 lataNie żyje kultowa aktorka, zasłynęła dzięki roli w jednym z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Miała 94 lataCzytaj dalej

Maseczka minimalizuje ryzyko zakażenia. Możesz zrobić ją sam w warunkach domowych. Jest na to prosty sposób

Maseczek ochronnych, nawet tych najprostszych chirurgicznych, niestety obecnie brakuje w sklepach i aptekach. Jest to jeden z najbardziej pożądanych w dobie epidemii produktów. W związku z tym przedstawiamy wam prosty sposób, jak można samemu wykonać maseczkę domowej roboty.

Aby zrobić maseczkę, potrzebujesz jedynie trzech rzeczy, które na pewno znajdziesz w swoim domu:

- tkanina - może być nawet poszewka z poduszki
- 2 gumki do włosów
- nożyczki

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda może mieć poważne kłopoty? Do prokuratury trafi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez KPRP
2. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła

Sposób wykonania również jest prosty. Wystarczy kilkakrotnie złożyć materiał wzdłuż, wykorzystać do tego gumki do włosów i nawinąć je na materiał, następnie złożyć zewnętrzne końce do środka oraz użyć gumek do włosów, jako uchwytów wokół uszu. Dziecinnie proste, prawda?

Zachęcamy do noszenia maseczek poza domem, szczególnie podczas robienia zakupów. W ten sposób chronimy zdrowie swoje i osób w naszym otoczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otwarto miasto Wuhan. W Chinach nikt nie zmarł z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby
  2. Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzień
  3. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 119 osób zakażonych, są ofiary śmiertelne
  4. Już dziś Biedronka wprowadza pilne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia sklepów w całym kraju
  5. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
  6. 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata

Źródło: o2.pl