Uczestnik Marszu Niepodległości, który podpalił jedno z warszawskich mieszkań, został zatrzymany przez policję.. Twitter/Policja Warszawa
Źródło: Twitter/Policja Warszawa
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Listopada 2020

Winny podpalenia mieszkania na Marszu Niepodległości zatrzymany. Jego tożsamość może zaskakiwać

Uczestnik Marszu Niepodległości, który podpalił jedno z warszawskich mieszkań, został zatrzymany przez policję. 36-letni mężczyzna wpadł w Białymstoku. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że stołeczni funkcjonariusze ujęli go w ostatniej chwili.

Nie milkną echa po tegorocznym Marszu Niepodległości, który w minioną środę przeszedł ulicami Warszawy mimo zakazania go przez stołeczny ratusz. Wydarzenie przejdzie zapewne do historii jako jedno z najbardziej agresywnych, a najwięcej emocji wzbudziło podpalenie mieszkania przy Alei 3 maja przez środowiska narodowe.

Warszawska policja poinformowała dziś o zatrzymaniu uczestnika marszu odpowiedzialnego za incydent. Powiązany ze środowiskiem pseudokibiców 36-latek wpadł w Białymstoku, podaje internetowy serwis radia RMF FM. Sprawca ma bogatą kartotekę. Mężczyzna był notowany za udział w bójkach, niszczenie mienia oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy policji.

Skandaliczna akcja policji w Biedronce. 16-latek skuty kajdankami z kuriozalnego powoduSkandaliczna akcja policji w Biedronce. 16-latek skuty kajdankami z kuriozalnego powoduCzytaj dalej

Chciał wyjechać z kraju

Z przekazanych informacji wynika, że narodowiec został zatrzymany wczoraj wieczorem. Według reportera RMF FM Krzysztofa Zasady mundurowi zatrzymali 36-latka w ostatniej chwili. Uczestnik Marszu Niepodległości był już bowiem gotowy do wyjazdu, samochód był przygotowany do drogi, a rzeczy spakowane i włożone do pojazdu. Sprawca miał zamiar uciec do jednego z państw Beneluksu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Świetna wiadomość od PKO BP. Dotyczy nie tylko klientów największego banku w Polsce
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono m.in. materiały pirotechniczne. Jeszcze dziś on trafi do warszawskiej prokuratury. Po przesłuchaniu najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

Namierzenie 36-latka umożliwiły zapisy z kamer monitoringu.

Uwaga! TVN: Ciała wśród pacjentów jedzących posiłki. Uwaga! TVN: Ciała wśród pacjentów jedzących posiłki. "Lekarze przychodzili raz na kilka dni"Czytaj dalej

Podpalenie na Marszu Niepodległości

Mieszkanie przy Alei 3 maja zajęło się ogniem z powodu rac rzucanych w stronę bloku w trakcie przemarszu środowisk narodowych w ramach Marszu Niepodległości, który według zapewnień organizatorów miał przyjąć formę zmotoryzowaną.

Zmierzający w kierunku mostu Poniatowskiego kibole, widząc wywieszony na jednym z balkonów symbol Strajku Kobiet oraz tęczową flagę, zdecydowali rzucić w jego kierunku podpaloną racą. Chybili. W efekcie spłonęło mieszkanie zlokalizowane dwa piętra niżej, należące do artysty Stefana Okołowicza, wybitnego znawcy twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza.

– Proszę sobie wyobrazić, że siedzę przed telewizorem, oglądam relację i dzwoni ktoś stąd, prezes tej spółdzielni i mówi, że płonie pana mieszkanie. Wyobraźnia działa niesamowicie – mówił w rozmowie z TVN24 Okołowicz, cytowany przez rmf24.pl

– W pomieszczeniu, do którego wpadła raca, stały fotografie Witkacego na międzynarodową wystawę planowaną na przyszły rok. Na szczęście nic się nie zajęło – dodał.

Na całe szczęście oryginalne prace Witkacego znajdowały w zupełnie innym miejscu. W spalonym pokoju przebywały jedynie reprodukcje. W wyniku podpalenia nikt nie został ranny.

źródło: rmf24.pl / Twitter

Przykre wieści dla fanów. Tuż przed finałem Przykre wieści dla fanów. Tuż przed finałem "The voice of Poland" przekazano, że nie pojawią się w nim dwie gwiazdyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia
  2. Policja ścigała ciągnik napakowany ludźmi. Nie do wiary, kim był jeden z nich
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Policja i Strajk Kobiet pod domem lidera narodowców. Niepokojąca, nocna akcja
  6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach