Przekazano informacje o śmierci Marii Koterbskiej. Unspalsh.com/Andres F. UranŹródło: Unspalsh.com/Andres F. Uran
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 20 Stycznia 2021

Nie żyje wybitna artystka znana m.in. z utworu „Serduszko puka w rytmie cza-cza”. Maria Koterbska miała 96 lat

O tym, że nie żyje Maria Koterbska poinformował burmistrz Bielsko-Białej. Na Facebooku zamieścił on wpis pożegnalny, opatrzony czarno-białym zdjęciem z artystką. Maria Koterbska stworzyła takie hity, jak m.in. "Serduszko puka w rytmie cza-cza", czy "Augustowskie noce".

Polska muzyka straciła Marię Koterbską. Artystka, której działalność wpłynęła na to, jak obecnie wygląda rodzimy rynek muzyczny odeszła w wieku 96 lat.

Informacje o tym, że Maria Koterbska nie żyje, przekazał za pomocą mediów społecznościowych burmistrz Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Na Facebooku pożegnał artystkę związaną z miastem.

Nie żyje Maria Koterbska, miała 96 lat

Wyjątkowo smutna wiadomość na temat Marii Koterbskiej przekazana została 18 stycznia. To właśnie wtedy, w poniedziałek zmarła wybitna artystka, której przeboje zanucić i zaśpiewać potrafi niemal każdy.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej - rozpoczął swój wpis na Facebooku burmistrz Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Ciągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Doszło do dramatycznego wypadku, 15-latka walczy o życieCiągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Doszło do dramatycznego wypadku, 15-latka walczy o życieCzytaj dalej

Do postu dołączone zostało biało-czarne zdjęcie artystki z politykiem. Śmierć piosenkarki to dla polskiej muzyki ogromna strata, jednak jej dziedzictwo nadal będzie inspirować grono młodych artystów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę ze światem rozrywki.

Nie podano, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Marii Koterbskiej. W chwili śmierci artystka miała 96 lat.

Wielki smutek po odejściu wybitnej piosenkarki

- [...] pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. [...] W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt - przeczytać można w pożegnalnym poście burmistrza Bielska-Białej.

Maria Koterbska zapisał się na kartach polskiej muzyki rozrywkowej takimi przebojami, jak "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Karuzela" czy "Parasolki" i "Do grającej szafy grosik wrzuć". Artystka zachwycała swoją pełną ciepła i radości postawą. Nikomu nie dawała odczuć tego, że stworzyła ikoniczne wręcz utwory i nie wywyższała się na tle innych mieszkańców swojego miasta.

Odeszła Maria Koterbska

Zmarła Maria Koterbska na świat przyszła 13 lipca 1924 roku w Białej. Szczyt jej popularności przypadał na lata 50. i 60. ubiegłego wieku. W 1950 r. wyszła za mąż za Jana Frankla, z którym doczekała się syna Romana Frankla.

Pogrzeb Marii Koterbskiej odbędzie się 22 stycznia 2021 roku i będzie miał charakter państwowy. Ciało wybitnej piosenkarki spocznie na cmentarzu w Bielsku.

Źródło: RMF FM / Wikipedia

 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: