Anna Komorowska o Marii Kaczyńskiej. East News/Tricolors, Michal RozbickiŹródło: East News/Tricolors, Michal Rozbicki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 10 Stycznia 2021

Opinia żony Bronisława Komorowskiego nt. Marii Kaczyńskiej. Pamiętne słowa

Maria Kaczyńska jest pozytywnie oceniana przez zdecydowaną większość społeczeństwa. Choć wielu nie zgadzało się z decyzjami, jakie podejmował jej mąż, mało kto potrafił odmówić niezwykłego uroku pierwszej damy. A jakiego zdania na temat pierwszej damy była małżonka prezydenta Bronisława Komorowskiego?

  • Anna Komorowska udzieliła w 2010 r. wywiadu dla magazynu "Viva"
  • W rozmowie wspomniana została była pierwsza dama Maria Kaczyńska
  • Małżonka Bronisława Komorowskiego pozytywnie oceniła działalność swojej poprzedniczki

W 2010 r. Anna Komorowska udzieliła magazynowi "Viva" wywiadu, w którym wspominała pierwszą damę Marię Kaczyńską. 

Wspomnienie Marii Kaczyńskiej

Małżonka Lecha Kaczyńskiego wspominana jest przez wielu Polaków jako niesamowicie ciepła i skromna osoba. Zarażająca pozytywną energią i optymizmem, zawsze dzielnie czuwała przy swoim mężu. 

Jak przeczytać możemy na portalu Wpolityce.pl, pierwsza dama nie wyobrażała sobie, by w jakimkolwiek momencie życia mogła opuścić swojego ukochanego. 

129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowane129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowaneCzytaj dalej

- Będę zawsze stać u boku Leszka, opiekować się nim aż do śmierci. Jestem ostoją męża. Przy mnie czuje się bezpiecznie - mówiła. 

To co powiedziała tuż potem jest wyjątkowo wzruszające, zwracając uwagę na okoliczności, w jakich para prezydencka odeszła 10 kwietnia 2010 r. 

- Nie wyobrażam sobie, żeby jednego z nas miało zabraknąć. Najlepiej, żebyśmy odeszli razem

Anna Komorowska o swojej poprzedniczce

Po śmierci Marii Kaczyńskiej, wywiadu dla magazynu "Viva" udzieliła Anna Komorowska, następczyni małżonki Lecha Kaczyńskiego na pozycji pierwszej damy Rzeczpospolitej. 

- Myślę, że poradziła sobie bardzo dobrze. A początki miała trudne. Ilość złośliwości, z którymi się spotkała, była bardzo duża. Ale udźwignęła to - powiedziała. 

W istocie, przykrości podczas pełnienia funkcji pierwszej damy Maria Kaczyńska spotkała wiele, również ze strony toruńskiego redemptorysty Tadeusza Rydzyka, który za jej poglądy społeczne nazwać miał ją "czarownicą"

Komorowska przyznała, że nie zawsze zgadzała się z decyzjami podejmowanymi przez Lecha Kaczyńskiego

- Nie oceniam go jako człowieka, tylko jako prezydenta. Nie byłam zwolenniczką jego prezydentury, nie zmieniłam zdania w tej sprawie - powiedziała.  

Nie umniejsza to faktu, że Maria Kaczyńska potrafiła roztaczać wokół siebie niezwykle pozytywną aurę, którą zauważali nawet przeciwnicy jej męża. 

Źródło: se.pl, tvn24.pl, wpolityce.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: