wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Urodziła dziecko w łazience, a później je zabiła. "Nie dała mu szansy na przeżycie"

29 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Mama z Lublina, która w 2017 roku zabiła swoje nowonarodzone dziecko, najbliższe dziesięć lat spędzi w więzieniu. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał kobietę za zabójstwo noworodka, które udusiło się, schowane do siatki. Wyrok jest niepraw

23-letnia Weronika B. została skazana za zabójstwo swego nowonarodzonego dziecka. Do tragedii doszło jesienią 2017 roku w Lublinie.

Kobieta ukrywała ciążę przed ojcem dziecka oraz resztą rodziny. Postanowiła przemilczeć również własny poród. Urodziła w łazience swojego mieszkania. Biegli ustalili, że kobieta była w 8. bądź 9. miesiącu ciąży.

Mama utrzymywała, że dziecko urodziło się martwe

W chwilę po porodzie młoda matka zawinęła noworodka w trzy ręczniki, po czym włożyła go do foliowej siatki. Reklamówkę zawiązała na supeł, a następnie umieściła ją w torbie. Zawiniątko schowała w pojemniku na pościel. Dziecko nie miało żadnych szans. Zmarło w wyniku uduszenia.

Weronika B. zapewniała sąd, że dziecko przyszło na świat martwe. Przeczą temu jednak ustalenia biegłych. Z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że maleństwo bez wątpienia urodziło się żywe. Jak podaje Radio ZET, dowodem była obecność powietrza w pęcherzykach płucnych oraz w żołądku dziecka.

Wyrok skazujący kobietę na 10 lat pozbawienia wolności uzasadnia sędzia-sprawozdawca, Barbara Markowska. – Wbrew jej twierdzeniom nie tylko miała świadomość, że jest w ciąży, ale nowo narodzone dziecko włożyła do siatek, a następnie do pojemnika na pościel z wolą i świadomością pozbawienia go życia – mówi, cytowana przez Radio ZET. Dodaje, że gdyby dziecko w istocie urodziło się martwe, kobieta z pewnością natychmiast poinformowałaby o tym męża oraz własną matkę, która pojawiła się w mieszkaniu niedługo po zdarzeniu, szukając u nich pomocy.

Wyrok sądu w Lublinie mógł być wyższy. Nie udowodniono jednak, by matka dziecka działała z premedytacją. Kolejnymi okolicznościami łagodzącymi były jej młody wiek oraz wcześniejsza niekaralność.

Matka ojca tragicznie zmarłego noworodka przekonywała w sądzie, że mężczyzna nie miał o niczym pojęcia. – Jak się o tym dowiedział, to wymiotował z nerwów. Był w szoku – zeznała w sądzie. Ustalenia śledczych zdają się to potwierdzać. Według nich kobieta jeszcze dzień przed tragedią piła alkohol i paliła papiersy na zorganizowanej przez siebie imprezie.

Źródło: Radio ZET / Dziennik Wschodni

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >