Urodziła dziecko w łazience, a później je zabiła. "Nie dała mu szansy na przeżycie". pixabay / VitaminŹródło: pixabay / Vitamin
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lutego 2020

Urodziła dziecko w łazience, a później je zabiła. "Nie dała mu szansy na przeżycie"

Mama z Lublina, która w 2017 roku zabiła swoje nowonarodzone dziecko, najbliższe dziesięć lat spędzi w więzieniu. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał kobietę za zabójstwo noworodka, które udusiło się, schowane do siatki. Wyrok jest nieprawomocny.

23-letnia Weronika B. została skazana za zabójstwo swego nowonarodzonego dziecka. Do tragedii doszło jesienią 2017 roku w Lublinie.

Kobieta ukrywała ciążę przed ojcem dziecka oraz resztą rodziny. Postanowiła przemilczeć również własny poród. Urodziła w łazience swojego mieszkania. Biegli ustalili, że kobieta była w 8. bądź 9. miesiącu ciąży.

Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki błagających o pomoc oczuSądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki błagających o pomoc oczuCzytaj dalej

Mama utrzymywała, że dziecko urodziło się martwe

W chwilę po porodzie młoda matka zawinęła noworodka w trzy ręczniki, po czym włożyła go do foliowej siatki. Reklamówkę zawiązała na supeł, a następnie umieściła ją w torbie. Zawiniątko schowała w pojemniku na pościel. Dziecko nie miało żadnych szans. Zmarło w wyniku uduszenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Weronika B. zapewniała sąd, że dziecko przyszło na świat martwe. Przeczą temu jednak ustalenia biegłych. Z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że maleństwo bez wątpienia urodziło się żywe. Jak podaje Radio ZET, dowodem była obecność powietrza w pęcherzykach płucnych oraz w żołądku dziecka.

Wyrok skazujący kobietę na 10 lat pozbawienia wolności uzasadnia sędzia-sprawozdawca, Barbara Markowska. – Wbrew jej twierdzeniom nie tylko miała świadomość, że jest w ciąży, ale nowo narodzone dziecko włożyła do siatek, a następnie do pojemnika na pościel z wolą i świadomością pozbawienia go życia – mówi, cytowana przez Radio ZET. Dodaje, że gdyby dziecko w istocie urodziło się martwe, kobieta z pewnością natychmiast poinformowałaby o tym męża oraz własną matkę, która pojawiła się w mieszkaniu niedługo po zdarzeniu, szukając u nich pomocy.

Wyrok sądu w Lublinie mógł być wyższy. Nie udowodniono jednak, by matka dziecka działała z premedytacją. Kolejnymi okolicznościami łagodzącymi były jej młody wiek oraz wcześniejsza niekaralność.

Matka ojca tragicznie zmarłego noworodka przekonywała w sądzie, że mężczyzna nie miał o niczym pojęcia. – Jak się o tym dowiedział, to wymiotował z nerwów. Był w szoku – zeznała w sądzie. Ustalenia śledczych zdają się to potwierdzać. Według nich kobieta jeszcze dzień przed tragedią piła alkohol i paliła papiersy na zorganizowanej przez siebie imprezie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie
     

Źródło: Radio ZET / Dziennik Wschodni