Magdalena Ogórek 100 lat. twitter.com/ogorekmagdaŹródło: twitter.com/ogorekmagda
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 23 Lutego 2021

Magdalena Ogórek ma dziś urodziny. Opublikowała zdjęcia z młodości

Magdalena Ogórek to niewątpliwie jedna z najciekawszych postaci życia publicznego w Polsce. Związana niegdyś ze środowiskiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, obecnie pełni rolę prezenterki w państwowej telewizji Jacka Kurskiego. Dziś świętuje swoje 42 urodziny.

  • Magdalena Ogórek obchodzi dziś swoje 42. urodziny
  • Dziennikarka od kilku lat związana jest ze stacją TVP Info
  • Wcześniej próbowała swoich sił również jako aktorka oraz polityczka

Magdalena Ogórek podzieliła się ze swoimi obserwatorami na Twitterze zdjęciem z lat dziecięcych. 

Urodziny Magdaleny Ogórek

Można ją lubić i cenić jej wszechstronność, można też nie pałać do niej nadmierną sympatią i zarzucać jej zmianę poglądów, ale jedno jest pewne - Magdaleny Ogórek na pewno nie należy lekceważyć. Jest to wszak jedna z najbardziej interesujących osobowości polskich mediów, a w szerszym zakresie - osób życia publicznego w ogóle.

Rafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP InfoRafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP InfoCzytaj dalej

Dziś popularna dziennikarka obchodzi swoje 42. urodziny. O fakcie poinformowała swoich obserwatorów na Twitterze, publikując zdjęcia sprzed 20, a nawet 40 lat. Na tym ostatnim możemy zobaczyć ją jeszcze jako 2-letnie dziecko przy stole suto zastawionym łakociami i zachodnimi napojami gazowanymi. 

- ależ to minęło... - rozmarzyła się prezenterka TVP Info w krótkim komentarzu do fotografii. 

Od aktorki, przez polityczkę, do dziennikarki

Magdalena Ogórek urodziła się w 1979 r. w Rybniku. Po ukończeniu liceum w swoim rodzinnym mieście, udała się na studia na Uniwersytet Opolski, gdzie w 2002 r. ukończyła kierunek historii. Choć w przyszłości edukowała się jeszcze na Uniwersytecie Warszawskim, a także w European Institute of Public Administration, doktorat obroniła w Opolu.

W międzyczasie przyszła prezenterka TVP Info próbowała swoich sił w aktorstwie. Na koncie ma kilka ról, m.in. w filmie "Los Chłopacos", czy popularnych serialach takich jak "Lokatorzy" i "Na dobre i na złe", w którym wcielała się w postać pielęgniarki... Magdy

W 2004 r. rozpoczęła swoją karierę w administracji i polityce - zatrudniona została w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednak to przyszła współpraca z Sojuszem Lewicy Demokratycznej wyniosła ją na pierwsze strony gazet. Początkowo współpracowała z przewodniczącym Grzegorzem Napieralskim, by już wkrótce, w 2011 r. kandydować do Sejmu z list SLD - niestety, bezskutecznie. 

W 2015 r. polskie media zaszokowała informacja o wystawieniu Magdaleny Ogórek, nieznanej wówczas opinii publicznej postaci, na bezpartyjną kandydatkę w wyborach prezydenckich, popieraną przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. W oficjalnych wynikach pojawiła się na 5. miejscu, ustępując zwycięzcy Andrzejowi Dudzie oraz Bronisławowi Komorowskiemu, Pawłowi Kukizowi i Januszowi Korwin-Mikkemu. 

Zaledwie rok później, Magdalena Ogórek związała się z konserwatywnym pismem "Do rzeczy", gdzie podjęła pracę jako publicystka. Wkrótce po zmianach wprowadzonych w TVP przez nowego prezesa Jacka Kurskiego, została zaproszona do prowadzenia show "W tyle wizji" na antenie informacyjnego kanału państwowej telewizji. 

Wkrótce pojawiała się w kolejnych programach stacji, takich jak "Studio Polska", czy "Minęła dwudziesta", a dziś jest już jedną z najbardziej popularnych twarzy w TVP. 

Prywatnie Magdalena Ogórek jest mężatką - poślubiła byłego posła SLD Piotra Mochnaczewskiego. Małżeństwo cieszy się 16-letnią córką, która jest imienniczką swojej matki. 

Z okazji 42. urodzin redakcja WTV pragnie złożyć Magdalenie Ogórek życzenia zdrowia, pogody ducha oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. 

(Zdjęcie wyróżniające zawiera fotografie zamieszczone na Twitterze Magdaleny Ogórek - twitter.com/ogorekmagda)

Źródło: twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: