Magdalena Ogórek. TVP InfoŹródło: TVP Info
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 13 Lipca 2020

Zaskakująca szczerość prawicowego publicysty u Magdy Ogórek? "Gdyby nie TVP, Andrzej Duda by nie wygrał"

Magdalena Ogórek gościła w swoim programie Jacka Karnowskiego. Redaktor naczelny tygodnika "Sieci" powiedział w przypływie szczerości prawdę na temat źródeł sukcesu Andrzeja Dudy. Jego zdaniem, gdyby nie państwowa, opłacana z naszych podatków telewizja urzędujący prezydent nie uzyskałby reelekcji.

Jacek Karnowski był wspólnie z Samuelem Pereirą gościem Magdaleny Ogórek w trakcie wieczoru wyborczego TVP Info.

Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dośćTuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dośćCzytaj dalej

TVP - źródło sukcesu prezydenta

Karnowski w zdecydowanych słowach wypowiedział się na temat polskiego rynku medialnego - Po prostu zastraszono by, zmiażdżono by, połamano by kości wszystkim, którzy mają inne zdanie. I o to chodziło w tych wszystkich atakach na Telewizję Polską, żeby mieć możliwość bezkarnego manipulowania na całym społeczeństwie, żeby nie było kanałów, którymi idą sprostowania, którymi idą prawdziwe informacje, którymi idą choćby poglądy obecnego prezydenta, by tylko zakrzyczeć, zawrzeszczeć, o to chodziło - stwierdził.

Zaznaczył również, że sukces Andrzeja Dudy byłby niemożliwy bez Telewizji Polskiej - To by się udało - podkreślił, dziękując redaktorom "za tę służbę prawdzie, pluralizmowi i demokracji". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości
2. Szykują się protesty wyborcze. Wiadomo, kiedy spłyną pierwsze

Z pewnością można uznać, że Jacek Karnowski ma rację i bez systemowego, metodycznego wsparcia TVP dla kampanii prezydenta Andrzeja Dudy dotarcie do tak szerokiego spektrum wyborców mogłoby być niemożliwe. Dziesiątki materiałów na temat jego kontrkandydata (z których zgodnie z analizą portalu Wirtualne Media ani jeden nie miał pozytywnego oddźwięku) zmotywowały niespotykaną dotąd ilość wyborców do pójścia na wybory. TVP nie stwarzała nawet pozorów obiektywizmu. Tuż przed wyborami opisywaliśmy zachowanie Danuty Holeckiej podczas wywiadu z prezydentem – Panie prezydencie, mamy niecodzienną sytuację w tych wyborach, że obaj kandydaci mają bardzo wyrównane wyniki sondaży – zaznaczyła prowadząca wiadomości. – Co zrobić, żeby rzeczywiście to pan wygrał? – pytała dziennikarka, w ogóle nie kryjąc się przed widzami ze swoimi politycznymi sympatiami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Woda dosłownie wlewała się do bloku. Ulica nagle zamieniła się w rzekę [wideo]
  2. Trwa cisza wyborcza, kara nawet 1 mln zł. Czego nie można robić w mediach społecznościowych?
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Źródło: TVP Info