Magdalena Ogórek wraz z Jarosławem Jakimowiczem prowadzi na antenie TVP Info program "W kontrze".. EAST NEWS
Źródło: EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Sierpnia 2020

Magdalena Ogórek otrzymała pocałunek śmierci? Zaskakująca deklaracja Jarosława Jakimowicza

Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz prowadzą wspólnie nowy program "W kontrze", emitowany na antenie TVP Info. Po emisji pierwszego odcinka, podczas którego Jakimowicz zadebiutował w roli prowadzącego, aktor gorąco komplementował swoją nową koleżankę po fachu.

Jarosław Jakimowicz od dłuższego czasu pozostaje – ujmijmy rzecz możliwie delikatnie – w nie najgorszych stosunkach z Telewizją Polską. W ostatnich miesiącach aktor coraz częściej gościł na antenie telewizji publicznej, wyrastając na jednego z głównych ekspertów stacji. Ochoczo komentowane przez niego wszelkie społeczno-polityczne doniesienia, w sprawie których nie przebierał on w słowach, zaowocowały zaoferowaniem Jakimowiczowi posady współprowadzącego nowy program TVP Info, zatytułowany "W kontrze".

Magdalena Ogórek komplementowana przez Jakimowicza

Skład pary prowadzącej dopełnia Magdalena Ogórek. Cytowany przez Wirtualną Polskę Jakimowicz zapewnił ponadto, że nowy duet na stałe zagości na antenie TVP Info. – Jesteśmy na stałe współprowadzącymi. Było wiele prób, wiele spotkań. Dużo było znaków zapytania, jak to wyjdzie, dlatego nie promowaliśmy tego formatu. Widziałem radość wydawcy, dyrektora i wszystkich innych po zakończeniu odcinka – zapewniał aktor.

Nowy prowadzący Telewizji Polskiej powoli budował swoją pozycję w stacji. – W "Pytaniu na Śniadanie" dalej będę. Prowadzę tam rozmowy ze służbami mundurowymi. Od roku już współpracuję z TVP Info. Jestem w programie "Jedziemy". Zaczynałem od jednego dnia w tygodniu, teraz mam trzy dni zdjęciowe. To jest dla mnie pewien rodzaj nobilitacji. Wszyscy patrzą na słupki, jak to się ogląda. A ogląda się dobrze, jak widać – wskazał Jakimowicz. Na tyle dobrze, by zaproponować aktorowi nieco poważniejszą funkcję. – Ja wiem, co ja wnoszę. Sytuacja jest dość prosta – zaznaczył, odnosząc się do współprowadzenia programu wraz z byłą kandydat na prezydenta RP z ramienia SLD.

Nowa gwiazda TVP zaznaczyła, że obecność wszelkiej maści publicystów czy polityków wprowadza do programów nie tylko nastrój wzmożonej powagi, ale również nie doprowadza do sytuacji, w której widzowie wciąż oglądają te same twarze. – Jestem otwarty i pierwsze zdanie, które powiedziałem dyrektorom i wydawcy tego programu brzmiało: "Panowie, ja nie znam się na polityce". Dzisiaj przyszli panowie od razu po programie i pokazali wykres. Oglądalność rosła – przekazał zadowolony aktor, cytowany przez wp.pl.

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi Jakimowicz wskazał, co ciekawe, że jest "daleki od ubliżania komuś albo od sprawiania komuś przykrości". – Mam wyraziste poglądy, ale wszystko staram się komunikować w kulturalny sposób – przekonywał aktor, który, jak sam zaznacza, nie jest artystą, tłumacząc, że "jak człowiek jest młody, to próbuje wszystkiego". – To spowodowało pewnie, że dzisiaj jestem w TVP Info i robię ten program – wyjaśnił.

Nie zabrakło i kilku niezwykle ciepłych słów pod adresem Ogórek. – Po programie wyściskaliśmy się jak dwoje bliskich znajomych. Widzę, że to będzie moja dobra koleżanka. Ja napisałem jej, że bez niej nie dałbym rady. Ona odpisała: "Dziękuję". Magdalena ma olbrzymią wiedzę, ona tym żyje, żyje polityką. Już mi podrzuca różne materiały, o których pewnie będziemy rozmawiać następnego dnia – zapewnił Jarosław Jakimowicz.

Źródło: WP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!