wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Magdalena Ogórek od jakiegoś czasu pełni funkcję jednej z prowadzących program "Minęła 20" na antenie TVP Info. W ostatnim wydaniu, naturalnie poruszony został temat wczorajszych manifestacji w obronie Margot, brutalnie stłumionych przez

Przypominamy, że w Warszawie doszło do starć aktywistów z policją. Celem manifestacji było wyrażenie sprzeciwu, wobec decyzji o aresztowaniu Małgorzaty Szutowicz, Margot, na dwa miesiące. Aktywistka kolektywu Stop Bzdurom miała zerwać tablicę rejestracyjną z głoszącej homofobiczne hasła ciężarówki. Oliwy do ognia dolało zawieszenie tęczowej flagi na pomniku Jezusa Chrystusa.

Jak już pisaliśmy, na wniosek prokuratury sąd zgodził się na wymierzenie Margot dwumiesięcznego aresztu. Działanie to podejmuje się wobec osób podejrzewanych o ewentualne matactwa, ucieczkę z kraju lub fałszowanie dowodów. Pełnomocnicy działaczki podkreślają, że ich klientka nie spełnia żadnej z wymienionych przesłanek.

Magdalena Ogórek starła się z posłanką na antenie TVP Info

Wczorajsze manifestacje, podczas których policja zatrzymała prawie 50 osób, przykuły uwagę wszystkich, największych polskich mediów. Wzmianki o zajściu pojawiły się również w zagranicznej prasie. Jak nie trudno się domyślić, swoją wersję wydarzeń przedstawia również TVP. W ostatnim wydaniu programu "Minęła 20", doszło do starcia między prowadzącą, Magdaleną Ogórek i goszczącą w studio posłanką, Darią Gosek-Popiołek.

 - Nie chciałabym wyjść na homofoba, dlatego chciałam Panią zapytać, jak przedstawiać, "Pan Margo", "Pani Margo"? - zapytała posłankę Magdalena Ogórek. W odpowiedzi usłyszała, że z szacunku należy zwracać się do innych tak, jak oni sami się przedstawiają. To jednak nie przekonało Magdaleny Ogórek. - Wszystko byłoby cudownie, gdyby było takie proste. W internecie jest film, w którym widać, że Pan Michał, bo tak ma w papierach, mówi o sobie "byłem", do tego są też zdjęcia z dziewczyną Michała - powiedziała dziennikarka, niejako odpowiadając na własne pytanie.

 - Margo jest osobą niebinarną, nie identyfikuje się z żadną z płci. Podstawowy szacunek jest zawsze dobrym wyjściem - mówiła posłanka, kiedy prowadząca zaczęła jej przerywać, pytając o to, czy Margo ma szacunek dla aktywistów skrajnie prawicowej fundacji Pro-Prawo. - Zajście wyglądało tak, jak przedstawiły je kamery. To jest reakcja na to, że od wielu tygodni po Warszawie jeździ ciężarówka, która zrównuje pedofilów z LGBT, co jest absolutną nieprawdą - mówiła posłanka, kiedy Ogórek znowu zaczęła jej przerywać. Dziennikarka zapytała, czy dziennikarze TVP powinni zaatakować osoby, protestujące pod gmachem telewizji.

Daria Gosek-Popiołek próbowała wytłumaczyć, że Lewica ocenia decyzję o dwumiesięcznym areszcie, jako nieadekwatną. Ogórek bardzo poruszyły jej słowa, w odpowiedzi na które zasugerowała, że opozycja zawsze zgadza się z decyzjami sądów.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >