wtv.pl
M jak miłość

EAST NEWS

Gwiazda "M jak miłość" zniknęła z obsady. Okazało się, że miała wypadek pod wpływem

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Gwiazda "M jak miłość", Monika Obara doznała wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu. Aktorka usłyszała wyrok, a sama wyznała, co dzieje się na izbie wytrzeźwień. Zdarzenie z przeszłości zamroziło jej karierę zawodową. Co teraz dzieje się z 4

Kariera Moniki Obary ruszyła już w 2002 roku. Wówczas odgrywała rolę kelnerki w filmie "Samo życie". Już rok później uzyskała dwuletni angaż w programie "Sprawa na dziś". W 2005 roku mogliśmy obserwować ją w "Odzie do radości" i produkcji "Parę osób, mały czas". W międzyczasie od 2005 do 2007 roku grała w "M jak miłość". Wypadek samochodowy na 8 lat uniemożliwił aktorce podejmowanie dalszych aktywności zawodowych. 

Gwiazda "M jak miłość" wsiadła za kierownicę pod wpływem. Pomyłka na długo przekreśliła jej karierę

Obara w "M jak miłość" dała się poznać jako Elka, która stale rozwijała romantyczną relację ze Stefanem. Niestety, od 2007 roku aktorka zniknęła z obsady serialu. Wszystko przez wzgląd na przykry wypadek drogowy. Gwiazda brała udział w spotkaniu towarzyskim, gdzie celebrowała urodziny swojej przyjaciółki. W teatrze, gdzie organizowano imprezę, nie brakowało alkoholu. 41-latka, choć przyjechała na miejsce samochodem, napiła się alkoholu. 

Dwie godziny po północy aktorka pożegnała się z solenizantką. Następnego dnia wyszło na jaw, że do domu udała się właśnie samochodem. Doszło do poważnego wypadku. Obara uderzyła w lampę. Ostatecznie obudziła się na izbie wytrzeźwień. W wyniku kolizji kobiecie udało się uniknąć obrażeń. Incydent wywołał kontrowersje, wymuszając usunięcie się w cień. Zniknęła też z obsady "M jak miłość".

- To, co tam przeżyłam, to był jakiś koszmar! Położyli mnie na sali, na której na pryczach spały inne kobiety. Na środku sali stał otwarty sedes, z którego czuć było wymiociny i urynę. Ja do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że można w taki sposób traktować ludzi, nawet tych, którym życie się nie ułożyło, którzy żyją na marginesie" - opowiadała w wywiadzie dla magazynu "Viva". 

Sprawę Moniki Obary przejęły organy ścigania. 41-latkę postawiono przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd wymierzył je karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 miesięcy. Gwiazda "M jak miłość" musiała ponieść grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych. Przez kolejne 6 lat zabroniono jej prowadzenia pojazdów osobowych. Od wydanego wyroku kobieta nie złożyła apelacji, co doprowadziło do uprawomocnienia decyzji. 

Od tego czasu Obara zniknęła z przestrzeni medialnej. Obserwować ją mogliśmy jedynie za Facebooku czy Instagramie. Do pracy powróciła w 2019 roku, jednak jej występy odbywały się w teatrach, a nie przed kamerami. Aktorka epizodycznie ukazywała się w "Szpilkach na Giewoncie", "Prawie Agaty", "Na Wspólnej", "Ratownikach", "Drugiej szansie", a także "Drogach Wolności". Po pewnym czasie Obara epizodycznie pojawiła się w kilku produkcjach: "Drugiej szansie", "Na Wspólnej" czy "Usta Usta".

Od 1999 roku do 2004 roku gwiazda "M jak miłość" otrzymała trzy nagrody. Pierwszą z nich - Nagrodę Teatru Polskiego w Poznaniu, uzyskała za udział w spektaklu "Realium abstrakcji". Kolejne wyróżnienie otrzymała za rolę Pani Rozsiki w "Gezie-Dzieciaku". Ostatnią zaś nagrodę przyznano Obarze za najbardziej elektryzującą rolę żeńską. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy komunikat ws. szczepionek. Dotyczy Polski i liczby dawek

  • Spotkał się z Kaczyńskim w zaciszu jego gabinetu. Ujawnia, jaki jest naprawdę

  • Zapukają do drzwi i sprawdzą. ZUS zaostrzył kontrole

Źródło: [Viva/WP/Wikipedia]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >