wtv.pl > Polska > Dramatyczna sytuacja epidemiczna w jednym z rejonów Polski. Szumowski zapowiada wzmożone kontrole
Kamil Wrzesiński
Kamil Wrzesiński 19.03.2022 08:37

Dramatyczna sytuacja epidemiczna w jednym z rejonów Polski. Szumowski zapowiada wzmożone kontrole

wtv
WTV.pl

Z przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia informacji wynika, że dzisiaj rano zarejestrowano 144 nowych przypadków zakażeń, z czego najwięcej, bo aż 81, odnotowano na terenie województwa śląskiego. Pogarszająca się sytuacja w tym regionie wynika z dużej liczby zarażonych górników.

Łukasz Szumowski: Gdyby nie Śląsk, wskaźniki zachorowań w Polsce byłyby znacznie lepsze

- Intensyfikujemy maksymalnie nasze działania, żeby jak najszybciej tę grupę osób przebadać,przetestować, odizolować chorych od zdrowych - powiedział szef resortu zdrowia, cytowany przez portal interia.pl. Podkreślił, że do pobierania wymazów zaangażowane zostało wojsko.

- W tej chwili stoi tam siedem punktów pobrań, przedwczoraj i wczoraj zostało zrobione dodatkowe tysiąc wymazów. Wczoraj w nocy te tysiąc wymazów poleciało również w Polskę, zostały rozdzielone do laboratoriów. Dzisiaj już zostało pobranych tysiąc wymazów, planujemy pobrać 2,5 tys. dodatkowych wymazów, a jutro 5 tys. - zapewniał, dodając, że jest w ciągłym kontakcie z wojewodą w sprawie obecnej sytuacji na Śląsku.

Minister zdrowia wyraził przekonanie, że gdyby nie sytuacja epidemiczna w tym rejonie naszego kraju, statystyki byłyby o wiele lepsze. - Widać to po wykresach wojewódzkich- ocenił. Jednocześnie podkreślił, że zdaje sobie sprawę jak trudno zachować reżim sanitarny w kopalniach.

- Musimy patrzeć w tej chwili regionalnie na tę sytuację i starać się tam kierować środki, dlatego poprosiłem pana ministra Pinkasa (głównego inspektora sanitarnego - red.), żeby przekierował inspektorów sanitarnych na Śląsk w tej chwili, żeby tam prowadzić wszystkie te dochodzenia epidemiczne jak najszybciej" - powiedział.

Źródło: interia.pl

Powiązane