wtv.pl > Polska > Lokalne media informują o ogromnym zlocie motocyklistów w Licheniu
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:17

Lokalne media informują o ogromnym zlocie motocyklistów w Licheniu

Odwołany zlot motocyklistów w Licheniu jednak się odbył.
Facebook / IX Ogólnopolskie otwarcie sezonu motocyklowego Licheń 2021 / Michał Rook Gawroński [screenshot]

Wydarzenie planowane było od dłuższego czasu i miało się odbyć po rocznej przerwie, jako że w ubiegłym roku jego organizację uniemożliwiła pandemia koronawirusa. Początkowo wydawało się, że tym razem organizatorom uda się pokonać trudności.

- Rok przerwy to zdecydowanie za dużo, dlatego w tym roku nie może was zabraknąć. Zeszły rok dosyć mocno skomplikował organizację tego typu wydarzeń, w tym roku zamierzamy wam to wynagrodzić - pisali na Facebooku organizatorzy IX. odsłony Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Licheniu Starym.

Surowe obostrzenia sanitarne i w tym roku stanęły jednak na przeszkodzie organizacji wydarzenia w planowanym kształcie i na kilka dni przed planowanym terminem na stronie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pojawiły się informacje o jego odwołaniu.

- Zgodnie z informacjami przekazanymi Sanktuarium przez organizatorów zlotu, tegoroczny zlot został odwołany ze względu na panujące ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Co za tym idzie, nie odbędzie się parada monocyklów i pojazdów zabytkowych ulicami Lichenia -  czytamy w oświadczeniu na stronie lichen.pl.

W oświadczeniu pojawiła się jednak informacja o odbywającej się w południe w dniu zlotu mszy "w intencji wszystkich motocyklistów o bezpieczne poruszanie się na drogach publicznych w rozpoczynającym się sezonie motocyklowym".

Motocykliści przyjechali na odwołany zlot w Licheniu

Jak podaje portal konin.naszemiasto.pl, chociaż wydarzenie zostało oficjalnie odwołane przez organizatorów, w sobotę do Lichenia przybyło około 2000 motocyklistów, którzy postanowili mimo wszystko wziąć udział w zlocie.

Jak spekuluje portal konin.naszemiasto.pl, być może powodem zignorowania przez uczestników zlotu informacji o odwołaniu wydarzenia było zbyt późne podanie jej do wiadomości publicznej

Z drugiej strony trudno się dziwić postawie wielu z nich, skoro w oryginalnym komunikacie organizatora mowa jest tylko o tym, że "nie ma możliwości zorganizowania Otwarcia Sezonu Motocyklowego w tradycyjnej formule", a motocykliści powinni parkować maszyny w dwumetrowych odstępach i przestrzegać obostrzeń

Na to, że uczestnicy jednak wiedzieli, że wydarzenie może godzić w obowiązujące obostrzenia, wskazuje przywoływany przez portal konin.naszemiasto.pl fakt, że atakowali oni dziennikarzy relacjonujących zlot, próbując odebrać im kamery.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: konin.naszemiasto.pl

Tagi: Obostrzenia