wtv.pl
LGBT

Google maps, Głogowska, Poznań

Tuż przed świętami, "krzyczał w naszą stronę p***ły, k***y, l***y". Zaatakował parę LGBT ostrym narzędziem, bo trzymali się pod rękę

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Osoby LGBT nadal nie mogą czuć się w Polsce bezpiecznie. W ostatni poniedziałek, w Poznaniu para mężczyzn została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Powodem był fakt, że partnerzy trzymali się pod rękę. Sprawa została zgłoszona funkcjonariuszom polic

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 grudnia o godzinie 21:40 przy poznańskim Dworcu Zachodnim. Kacper wraz z partnerem wracał do domu po spacerze. Mężczyźni szli pod rękę, co zauważył jeden z przechodniów. 

 - Gdy wyszliśmy z dworca zaczepił nas mężczyzna. Obrócił się i krzyczał w naszą stronę "p**ały", "k**wy", "l**by" - podaje dla naszej redakcji Kacper Nowicki.

Para LGBT zaatakowana przy użyciu ostrego narzędzia. Sprawą zajmuje się policja

Ofiary ataku nie zachowywały się agresywnie i nie reagowały na zaczepki, jednak homofob niespodziewanie wyciągnął ostre narzędzie i ruszył w kierunku pary. - Ruszył na mnie, ale momentalnie zatrzymała go ochrona z dworca, co spowodowało, że napastnik nie zdążył do nas dobiec - wskazuje aktywista.

Ochrona oddzieliła sprawcę ataku, a ten, gdy emocje opadły, ruszył w kierunku dworca. Wiemy, że młodzieżowemu radnemu z Poznania nie stała się krzywda, jednak należy zaznaczyć, że nie wiadomo, jak potoczyłaby się sytuacja, gdyby ochrona nie zareagowała w porę. 

 - Wiemy, gdzie żyjemy i wiemy, co się dzieje. Mój partner cierpi na zaburzenia lękowe i całe zdarzenie przeżył trochę gorzej - informuje nasz rozmówca 

Sprawa została zgłoszona poznańskiej policji. - Spędziliśmy trzy godziny na komisariacie - słyszymy od Kacpra Nowickiego. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższej przyszłości zostanie wszczęte postępowanie. Niewykluczone, że okoliczny monitoring oraz relacja ochrony dworca doprowadzą do złapania agresywnego napastnika. 

 - Poszedłem na przesłuchanie jako osoba zgłaszająca w charakterze świadka. Następnie przesłuchano mojego partnera. Oba przesłuchania trwały przez około godzinę - deklaruje nasz rozmówca. 

Młodzieżowy radny z Poznania przekazał nam, że zachowanie służb było wyjątkowo profesjonalne. Warto zaznaczyć, że wcześniej incydent został nagłośniony w mediach, co wymusiło na funkcjonariuszach przyjęcie odpowiedniej postawy. 

Nowicki podtrzymuje, że nie boi się o się o swoje życie, jednak zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą bycie osobą nieheteronormatywną. - Mamy z tyłu głowy, że jesteśmy w Poznaniu, a nie ma drugiego miejsca w Polsce, gdzie bylibyśmy bezpieczniejsi. Poznań jest najbardziej queerową miejscowością w kraju - dodaje. 

 - Nienawiść bierze się z lat zaniedbań. Braku rzetelnej edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej. W naszym społeczeństwie nie promuje się różnorodności, a prawicowi politycy szczują na mniejszości seksualnej. Robi to między innymi Przemysław Czarnek i prezydent - relacjonuje nasz rozmówca. 

Przypomnijmy, że w połowie maja opublikowano wyniki badań ILGA Europe. Eksperci postanowili przeanalizować sytuację osób LGBT w Polsce. W rankingu na tle państw członkowskich wypadliśmy nagorzej.

Tagi:

PolskaLGBT

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >