wtv.pl
LGBT

Google maps, Głogowska, Poznań

Tuż przed świętami, "krzyczał w naszą stronę p***ły, k***y, l***y". Zaatakował parę LGBT ostrym narzędziem, bo trzymali się pod rękę

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Osoby LGBT nadal nie mogą czuć się w Polsce bezpiecznie. W ostatni poniedziałek, w Poznaniu para mężczyzn została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Powodem był fakt, że partnerzy trzymali się pod rękę. Sprawa została zgłoszona funkcjonariuszom polic

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 grudnia o godzinie 21:40 przy poznańskim Dworcu Zachodnim. Kacper wraz z partnerem wracał do domu po spacerze. Mężczyźni szli pod rękę, co zauważył jeden z przechodniów. 

 - Gdy wyszliśmy z dworca zaczepił nas mężczyzna. Obrócił się i krzyczał w naszą stronę "p**ały", "k**wy", "l**by" - podaje dla naszej redakcji Kacper Nowicki.

Para LGBT zaatakowana przy użyciu ostrego narzędzia. Sprawą zajmuje się policja

Ofiary ataku nie zachowywały się agresywnie i nie reagowały na zaczepki, jednak homofob niespodziewanie wyciągnął ostre narzędzie i ruszył w kierunku pary. - Ruszył na mnie, ale momentalnie zatrzymała go ochrona z dworca, co spowodowało, że napastnik nie zdążył do nas dobiec - wskazuje aktywista.

Ochrona oddzieliła sprawcę ataku, a ten, gdy emocje opadły, ruszył w kierunku dworca. Wiemy, że młodzieżowemu radnemu z Poznania nie stała się krzywda, jednak należy zaznaczyć, że nie wiadomo, jak potoczyłaby się sytuacja, gdyby ochrona nie zareagowała w porę. 

 - Wiemy, gdzie żyjemy i wiemy, co się dzieje. Mój partner cierpi na zaburzenia lękowe i całe zdarzenie przeżył trochę gorzej - informuje nasz rozmówca 

Sprawa została zgłoszona poznańskiej policji. - Spędziliśmy trzy godziny na komisariacie - słyszymy od Kacpra Nowickiego. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższej przyszłości zostanie wszczęte postępowanie. Niewykluczone, że okoliczny monitoring oraz relacja ochrony dworca doprowadzą do złapania agresywnego napastnika. 

 - Poszedłem na przesłuchanie jako osoba zgłaszająca w charakterze świadka. Następnie przesłuchano mojego partnera. Oba przesłuchania trwały przez około godzinę - deklaruje nasz rozmówca. 

Młodzieżowy radny z Poznania przekazał nam, że zachowanie służb było wyjątkowo profesjonalne. Warto zaznaczyć, że wcześniej incydent został nagłośniony w mediach, co wymusiło na funkcjonariuszach przyjęcie odpowiedniej postawy. 

Nowicki podtrzymuje, że nie boi się o się o swoje życie, jednak zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą bycie osobą nieheteronormatywną. - Mamy z tyłu głowy, że jesteśmy w Poznaniu, a nie ma drugiego miejsca w Polsce, gdzie bylibyśmy bezpieczniejsi. Poznań jest najbardziej queerową miejscowością w kraju - dodaje. 

 - Nienawiść bierze się z lat zaniedbań. Braku rzetelnej edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej. W naszym społeczeństwie nie promuje się różnorodności, a prawicowi politycy szczują na mniejszości seksualnej. Robi to między innymi Przemysław Czarnek i prezydent - relacjonuje nasz rozmówca. 

Przypomnijmy, że w połowie maja opublikowano wyniki badań ILGA Europe. Eksperci postanowili przeanalizować sytuację osób LGBT w Polsce. W rankingu na tle państw członkowskich wypadliśmy nagorzej.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >