wtv.pl

Google maps, Głogowska, Poznań

Tuż przed świętami, "krzyczał w naszą stronę p***ły, k***y, l***y". Zaatakował parę LGBT ostrym narzędziem, bo trzymali się pod rękę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 grudnia o godzinie 21:40 przy poznańskim Dworcu Zachodnim. Kacper wraz z partnerem wracał do domu po spacerze. Mężczyźni szli pod rękę, co zauważył jeden z przechodniów. 

 - Gdy wyszliśmy z dworca zaczepił nas mężczyzna. Obrócił się i krzyczał w naszą stronę "p**ały", "k**wy", "l**by" - podaje dla naszej redakcji Kacper Nowicki.

Para LGBT zaatakowana przy użyciu ostrego narzędzia. Sprawą zajmuje się policja

Ofiary ataku nie zachowywały się agresywnie i nie reagowały na zaczepki, jednak homofob niespodziewanie wyciągnął ostre narzędzie i ruszył w kierunku pary. - Ruszył na mnie, ale momentalnie zatrzymała go ochrona z dworca, co spowodowało, że napastnik nie zdążył do nas dobiec - wskazuje aktywista.

Ochrona oddzieliła sprawcę ataku, a ten, gdy emocje opadły, ruszył w kierunku dworca. Wiemy, że młodzieżowemu radnemu z Poznania nie stała się krzywda, jednak należy zaznaczyć, że nie wiadomo, jak potoczyłaby się sytuacja, gdyby ochrona nie zareagowała w porę. 

 - Wiemy, gdzie żyjemy i wiemy, co się dzieje. Mój partner cierpi na zaburzenia lękowe i całe zdarzenie przeżył trochę gorzej - informuje nasz rozmówca 

Sprawa została zgłoszona poznańskiej policji. - Spędziliśmy trzy godziny na komisariacie - słyszymy od Kacpra Nowickiego. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższej przyszłości zostanie wszczęte postępowanie. Niewykluczone, że okoliczny monitoring oraz relacja ochrony dworca doprowadzą do złapania agresywnego napastnika. 

 - Poszedłem na przesłuchanie jako osoba zgłaszająca w charakterze świadka. Następnie przesłuchano mojego partnera. Oba przesłuchania trwały przez około godzinę - deklaruje nasz rozmówca. 

Młodzieżowy radny z Poznania przekazał nam, że zachowanie służb było wyjątkowo profesjonalne. Warto zaznaczyć, że wcześniej incydent został nagłośniony w mediach, co wymusiło na funkcjonariuszach przyjęcie odpowiedniej postawy. 

Nowicki podtrzymuje, że nie boi się o się o swoje życie, jednak zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą bycie osobą nieheteronormatywną. - Mamy z tyłu głowy, że jesteśmy w Poznaniu, a nie ma drugiego miejsca w Polsce, gdzie bylibyśmy bezpieczniejsi. Poznań jest najbardziej queerową miejscowością w kraju - dodaje. 

 - Nienawiść bierze się z lat zaniedbań. Braku rzetelnej edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej. W naszym społeczeństwie nie promuje się różnorodności, a prawicowi politycy szczują na mniejszości seksualnej. Robi to między innymi Przemysław Czarnek i prezydent - relacjonuje nasz rozmówca. 

Przypomnijmy, że w połowie maja opublikowano wyniki badań ILGA Europe. Eksperci postanowili przeanalizować sytuację osób LGBT w Polsce. W rankingu na tle państw członkowskich wypadliśmy nagorzej.

Tagi:

PolskaLGBT

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]