wtv.pl
Lewica

https://www.flickr.com/photos/168976987@N08/48322244762

Lewica ma jednak gotowego kandydata na prezydenta? Jest stanowisko Czarzastego

5 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Lewica zdaje się mieć kandydata do objęcia fotelu prezydenta w zbliżających się wyborach. Choć jego kandydatura przez cały czas wydawała się dość oczywista, jak dotąd wciąż brakowało jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat.

Po znakomitym występieniu Adriana Zandberga, w którym celnie wypunktował expose premiera Mateusza Morawieckiego, natychmiast pojawiły się głosy, że to on powinien zostać kandydatem Lewicy w nadchodzących wyborach prezydenckich. Sprawa szybko jednak przycichła. Niektórzy komentatorzy twierdzili nawet, że Zandberg nie nadaje się do tej roli, ponieważ jest jedynie świetnym mówcą.

Następnie głośnym echem odbiła się możliwość, by kandydatką Lewicy została kobieta. Rozważane miały być m.in. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, oraz europosłanka KO Danuta Huebner. Temat ten jednak również upadł.

Wiele wskazuje na to, że nareszcie poznaliśmy tę długo wyczekiwaną osobę, która z ramienia Lewicy statnie do walki z Andrzejem Dudą.

Lewica nareszcie znalazła kandydata?

Istotnie, najciemniej bywa czasem pod latarnią. Choć kandydatura Roberta Biedronia wydawałaby się czymś najoczywistszym, temat startu lidera Wiosny w wyborach od dłuższego czasu nie był poruszany. Włodzimierz Czarzasty stwierdził dziś jednak, że to właśnie Biedroń prawdopodobnie stanie do wyścigu po Pałac Prezydencki.

– Zgłoszę kandydaturę pana Roberta Biedronia na kandydata na prezydenta Polski – powiedział Czarzasty w rozmowie z Polsat News. Pytany o to, czy partia Razem zgodzi się na tę kandydaturę, odparł: – Nie ma innej możliwości, to wynika z naszych rozmów sprzed pół roku 

Zaznaczył jednak również, że "to zarząd SLD po dyskusji będzie ostatecznie rekomendował wybraną osobę jako kandydata na prezydenta podczas konwencji wszystkich trzech partii Lewicy - SLD, Lewicy Razem i Wiosny – która odbędzie się 19 stycznia", czytamy na stronie Radia ZET.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >