Lewica. https://www.flickr.com/photos/168976987@N08/48322244762Źródło: https://www.flickr.com/photos/168976987@N08/48322244762
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Stycznia 2020

Lewica ma jednak gotowego kandydata na prezydenta? Jest stanowisko Czarzastego

Lewica zdaje się mieć kandydata do objęcia fotelu prezydenta w zbliżających się wyborach. Choć jego kandydatura przez cały czas wydawała się dość oczywista, jak dotąd wciąż brakowało jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat.

Po znakomitym występieniu Adriana Zandberga, w którym celnie wypunktował expose premiera Mateusza Morawieckiego, natychmiast pojawiły się głosy, że to on powinien zostać kandydatem Lewicy w nadchodzących wyborach prezydenckich. Sprawa szybko jednak przycichła. Niektórzy komentatorzy twierdzili nawet, że Zandberg nie nadaje się do tej roli, ponieważ jest jedynie świetnym mówcą.

Następnie głośnym echem odbiła się możliwość, by kandydatką Lewicy została kobieta. Rozważane miały być m.in. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, oraz europosłanka KO Danuta Huebner. Temat ten jednak również upadł.

Wiele wskazuje na to, że nareszcie poznaliśmy tę długo wyczekiwaną osobę, która z ramienia Lewicy statnie do walki z Andrzejem Dudą.

Rydzyk nie będzie zadowolony. Mocny wywiad z Marianem OpaniąRydzyk nie będzie zadowolony. Mocny wywiad z Marianem OpaniąCzytaj dalej

Lewica nareszcie znalazła kandydata?

Istotnie, najciemniej bywa czasem pod latarnią. Choć kandydatura Roberta Biedronia wydawałaby się czymś najoczywistszym, temat startu lidera Wiosny w wyborach od dłuższego czasu nie był poruszany. Włodzimierz Czarzasty stwierdził dziś jednak, że to właśnie Biedroń prawdopodobnie stanie do wyścigu po Pałac Prezydencki.

– Zgłoszę kandydaturę pana Roberta Biedronia na kandydata na prezydenta Polski – powiedział Czarzasty w rozmowie z Polsat News. Pytany o to, czy partia Razem zgodzi się na tę kandydaturę, odparł: – Nie ma innej możliwości, to wynika z naszych rozmów sprzed pół roku 

Zaznaczył jednak również, że "to zarząd SLD po dyskusji będzie ostatecznie rekomendował wybraną osobę jako kandydata na prezydenta podczas konwencji wszystkich trzech partii Lewicy - SLD, Lewicy Razem i Wiosny – która odbędzie się 19 stycznia", czytamy na stronie Radia ZET.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych

3. TVP pozywa byłego pracownika. Dziennikarz szykuje konfrontację i ujawnia druzgocące kulisy pracy w telewizji

4. Uczenie psa, by nie bał się fajerwerków we wskazany sposób to okrucieństwo. Trudno o komentarz

5. Popularny preparat ma działanie psychoaktywne. GIS ostrzega

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku