youtube.com/Paweł Czarnecki/Coronavirus in Warsaw
Źródło: Kwarantanna może ulec zaostrzeniu
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Marca 2020

Kwarantanna w Polsce zostanie zaostrzona. Kolejne sklepy i miejsca zamknięte dla obywateli

Kwarantanna od jutra ulegnie zaostrzeniu. Informację tę po posiedzeniu sztabu antykryzysowego potwierdził w dużej mierze premier Mateusz Morawiecki.

Jak podaje dziennik, zasady kwarantanny już wkrótce mogą zostać zaostrzone. "Wszystko po to, by do świąt jak najbardziej wyhamować krzywą wzrostu zachorowań", czytamy. Rząd planuje tym samym, by będąca w kryzysie w związku z epidemią koronawirusa gospodarka od Wielkanocy mogła powoli zacząć wracać na właściwe tory. Przypomnijmy, że najprawdopodobniej szczyt liczby zachorować jest jeszcze przed nami. Doniesienia te wielokrotnie potwierdzał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Kolejne publiczne pieniądze dla Rydzyka. Zadziwiające szczegóły imprezy u redemptorystyKolejne publiczne pieniądze dla Rydzyka. Zadziwiające szczegóły imprezy u redemptorystyCzytaj dalej

Kwarantanna ulegnie zaostrzeniu?

Z informacji przekazanych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że kwarantanna nie będzie już dotyczyć jedynie placówek oświaty, kultury oraz barów i restauracji. Zamknięciu mają bowiem ulec wszystkie sklepy poza spożywczymi.

Na tym jednak nie koniec. Wiele wskazuje na to, że już niedługo niemożliwe będzie korzystanie z bulwarów, parków, lasów oraz placów zabaw.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Seniorzy mają się czego obawiać? Wiceminister wyjawił przyszłość trzynastej i czternastej emerytury
2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak

Nowe zasady kwarantanny nie wykluczą jednak możliwości normalnego chodzenia do pracy, twierdzi "Rz".

Przypomnijmy, że Niemcy, gdzie sytuacja związana z pandemią jest znacznie poważniejsza, wprowadziły niezwykle daleko idące środki bezpieczeństwa. Władze naszego zachodniego sąsiada zabroniły m.in. zgromadzeń powyżej dwóch osób. Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin przekonywał jednak w Polsat News, że ograniczenia wprowadzone przez polski rząd nie będą tak radykalne.

Aktualizacja. Godzina 13:00

Przekazywane przez nas informacje o kolejnych ograniczeniach potwierdził właśnie premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji, której uczestnikiem był również minister zdrowia. Jak poinformował szef polskiego rządu, wprowadzone zostaną ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjście z domu możliwe będzie jedynie w uzasadnionym przypadku. Obostrzenia dotkną również transportu publicznego. Dla przykładu, w autobusach możliwe będzie zajęcie jedynie połowy miejsc siedzących. Podtrzymany został zakaz zgromadzeń. Według nowych restrykcji w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby. Wyjątkiem mają być wydarzenia, w których uczestniczą jedynie członkowie rodziny.

Co więcej, wszystkie dotychczas wprowadzone obostrzenia nadal obowiązują.

Minister Szumowski przekazał, że ograniczenie kontaktów międzyludzkich do maksimum jest absolutnie konieczne. Wyjście z domu będzie możliwe jedynie w przypadku konieczności zrobienia zakupów, odwiedzenia lekarza bądź wyprowadzenia psa na spacer. Zdaniem Szumowskiego wyjścia z domu należy ograniczyć "praktycznie do zera". Po raz kolejny podkreślił wagę akcji "Zostań w domu".

Nowe zasady zaczną obowiązywać od jutra.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  3. Przez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karę
  4. Dyrektor szpitala trafił na kwarantannę. Wcześniej mógł narazić zdrowie położnej z zadziwiającego powodu
  5. Biedronka wprowadza bardzo ważne zmiany. Chodzi o pierwszeństwo wejścia do marketu
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy

Źródło: rp.pl