wtv.pl
Klub w Kutnie ogłosił, że otworzy się mimo panujących obostrzeń

Usplash.com/BRDNK Vision

Mimo zakazu w Kutnie zapowiadane jest otwarcie klubu. RZZK rozpocznie masowe kontrole, dziennikarze informują

16 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Mieszczący się w okolicy Kutna lokal Banderoza z Witonii ogłosił, że dołącza do akcji #otwieraMY i już od soboty 16 stycznia 2021 r. mimo obowiązujących zakazów na nowo zaprosi do siebie klientów. Przekazano informacje, jak wyglądać będzie z

  • Klub Banderoza Witonia zlokalizowany niedaleko Kutna ogłosił, że już w sobotę wznowi swoją działalność

  • Lokal przystąpił do akcji #otwieraMY, która polega na ignorowaniu zakazów wprowadzonych przez rządzących, prowadzących wprost do bankructwa

  • Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego (RZZK) miał przekazać polecenie policji oraz sanepidom przeprowadzania masowych kontroli

Mieszkańcy Kutna dowiedzieli się na początku tygodnia, że lokalny klub zlokalizowany w niedalekiej Witonii już w sobotę na nowo się otworzy. Poinformowano o tym za pomocą mediów społecznościowych.

Niestety wszyscy liczący, że doniesienia z Kutna będą radosnym ogłoszeniem końca obostrzeń mających być formą ochrony przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mogą czuć się rozczarowani. Banderoza z Witonia postanowiła przeciwstawić się obostrzeniom ograniczającym ich działalność.

Klub Banderoza nieopodal Kutna otwiera się mimo zakazu

Wiadomości, że klub mieszczący się niedaleko Kutna w sobotę znów wypełni się ludźmi i zabrzmi w nim muzyka to jednocześnie migawka z czasów przed pandemią oraz jasny znak niezadowolenia polskich przedsiębiorców.

Na terenie całego kraju wiele osób prowadzących biznesy ograniczone przez obostrzenia rządzących zadeklarowało, iż włączają się do akcji #otwieraMY i mimo zakazu zapraszają klientów do swoich lokali. Nie trzeba będzie kupować jedzenia i picia na wynos, wbrew przepisom właściciele będą prowadzić działalność stacjonarną.

Do jednego z lokali, który już dziś, w sobotę 16 stycznia 2021 r. ponownie otworzy swoje dni i zaprosi klientów do baru i zabawy, będzie mieszczący się niedaleko Kutna klub Banderoza. Lokal poinformował o tym już we wtorek, przedstawiając jednocześnie zasady działalności, z jakimi liczyć muszą się chcący skorzystać z oferty miejsca.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego (RZZK), zgodnie z informacjami przekazanymi przez RMF FM, miał wdrożyć działania mające sprawić, iż przedsięwzięcia polegające na łamaniu przepisów epidemiologicznych będą mocno odczuwalne przez nieposłusznych przedsiębiorców.

- Po dość długiej przerwie, zapraszamy w najbliższą sobotę na pyszne drinki oraz zimne piwo - rozpoczęła swój wpis Banderoza z Witonii na Facebooku. To nie wszystkie informacje, jakie przekazano klientom tęskniących za spotkaniami klubie przyciągającym rzesze mieszkańców Kutna oraz pomniejszych ościennych miejscowości.

"Czas małymi krokami wracać do normalności"

- Czas małymi krokami wracać do normalności, lecz z zachowaniem szczególnych środków ostrożności w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Dlatego chcielibyśmy Was poinformować o wytycznych jakie obowiązywać będą podczas sobotniego spotkania: [...] obowiązek zakrywania nosa i ust, obowiązkowa dezynfekcja rąk, [...] zachowuj dystans społeczny, zarażajmy się, ale tylko uśmiechem oraz pozytywną energii - przeczytać można w poście klubu Banderoza na Facebooku.

- My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań aby wszystko odbyło się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarno-Emidemiologicznego. Wracamy, dla Was najlepszych Klubowiczów. Do zobaczenia (pisownia oryginalna - przyp. red.) - zakończyli post właściciele lokalu, który już dziś ponownie zapełni się ludźmi gustującymi w klubowej muzyce.

RZZK rozpoczął działania mające ukrócić podobne przedsięwzięcia

RMF FM podało, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ma świadomość, że w akcję #otwieraMY włączyła się spora część przedsiębiorców. Chcąc zapobiec łamaniu przepisów wprowadzonych w celu ograniczenia transmisji wirusa, a co za tym idzie zwiększania zagrożenia epidemiologicznego, wydano odpowiednim służbom specjalne polecenia.

Według informacji przekazanych przez media, lokalne sanepidy oraz komendy policji będą śledzić media społecznościowe, wyłapując, kto ogłasza, że mimo zakazu wraca do normalnej działalności. Po wytypowaniu potencjalnych niepokornych przedsiębiorców policjanci i inspektorzy będą przeprowadzać kontrole mające potwierdzić te doniesienia.

Kontrole mają mieć charakter masowy. Prowadzić je mają również sami policjanci patrolujący poszczególne miasta. Okazuje się, że nie tylko mandatu należy obawiać się w przypadku chęci powrotu do normalnej działalności mimo obowiązujących zakazów.

Zgodnie z doniesieniami RMF FM miejsca, gdzie potwierdzone zostanie łamanie przepisów epidemiologicznych ograniczających działalność, otrzymają nie tylko mandaty. Mandat ten ma być jednocześnie dowodem wykluczającym poszczególne punkty z mapy miejsc, które mogą ubiegać się o państwową pomoc w ramach Tarczy Finansowej.

Źródło: Facebook.com @BanderozaWitonia / kutno.net.pl / rmf24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >