Klub w Kutnie ogłosił, że otworzy się mimo panujących obostrzeń. Usplash.com/BRDNK VisionŹródło: Usplash.com/BRDNK Vision
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 16 Stycznia 2021

Mimo zakazu w Kutnie zapowiadane jest otwarcie klubu. RZZK rozpocznie masowe kontrole, dziennikarze informują

Mieszczący się w okolicy Kutna lokal Banderoza z Witonii ogłosił, że dołącza do akcji #otwieraMY i już od soboty 16 stycznia 2021 r. mimo obowiązujących zakazów na nowo zaprosi do siebie klientów. Przekazano informacje, jak wyglądać będzie zabawa w dobie pandemii. RMF FM przekazuje, iż odpowiednie służby miały otrzymać jasne wytyczne co do reagowania na podobne działania przedsiębiorców.

  • Klub Banderoza Witonia zlokalizowany niedaleko Kutna ogłosił, że już w sobotę wznowi swoją działalność
  • Lokal przystąpił do akcji #otwieraMY, która polega na ignorowaniu zakazów wprowadzonych przez rządzących, prowadzących wprost do bankructwa
  • Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego (RZZK) miał przekazać polecenie policji oraz sanepidom przeprowadzania masowych kontroli 

Mieszkańcy Kutna dowiedzieli się na początku tygodnia, że lokalny klub zlokalizowany w niedalekiej Witonii już w sobotę na nowo się otworzy. Poinformowano o tym za pomocą mediów społecznościowych.

Niestety wszyscy liczący, że doniesienia z Kutna będą radosnym ogłoszeniem końca obostrzeń mających być formą ochrony przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mogą czuć się rozczarowani. Banderoza z Witonia postanowiła przeciwstawić się obostrzeniom ograniczającym ich działalność.

Klub Banderoza nieopodal Kutna otwiera się mimo zakazu

Wiadomości, że klub mieszczący się niedaleko Kutna w sobotę znów wypełni się ludźmi i zabrzmi w nim muzyka to jednocześnie migawka z czasów przed pandemią oraz jasny znak niezadowolenia polskich przedsiębiorców.

Na terenie całego kraju wiele osób prowadzących biznesy ograniczone przez obostrzenia rządzących zadeklarowało, iż włączają się do akcji #otwieraMY i mimo zakazu zapraszają klientów do swoich lokali. Nie trzeba będzie kupować jedzenia i picia na wynos, wbrew przepisom właściciele będą prowadzić działalność stacjonarną.

Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? "Wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła"Czytaj dalej

Do jednego z lokali, który już dziś, w sobotę 16 stycznia 2021 r. ponownie otworzy swoje dni i zaprosi klientów do baru i zabawy, będzie mieszczący się niedaleko Kutna klub Banderoza. Lokal poinformował o tym już we wtorek, przedstawiając jednocześnie zasady działalności, z jakimi liczyć muszą się chcący skorzystać z oferty miejsca.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego (RZZK), zgodnie z informacjami przekazanymi przez RMF FM, miał wdrożyć działania mające sprawić, iż przedsięwzięcia polegające na łamaniu przepisów epidemiologicznych będą mocno odczuwalne przez nieposłusznych przedsiębiorców.

- Po dość długiej przerwie, zapraszamy w najbliższą sobotę na pyszne drinki oraz zimne piwo - rozpoczęła swój wpis Banderoza z Witonii na Facebooku. To nie wszystkie informacje, jakie przekazano klientom tęskniących za spotkaniami klubie przyciągającym rzesze mieszkańców Kutna oraz pomniejszych ościennych miejscowości.

"Czas małymi krokami wracać do normalności"

- Czas małymi krokami wracać do normalności, lecz z zachowaniem szczególnych środków ostrożności w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Dlatego chcielibyśmy Was poinformować o wytycznych jakie obowiązywać będą podczas sobotniego spotkania: [...] obowiązek zakrywania nosa i ust, obowiązkowa dezynfekcja rąk, [...] zachowuj dystans społeczny, zarażajmy się, ale tylko uśmiechem oraz pozytywną energii - przeczytać można w poście klubu Banderoza na Facebooku.

- My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań aby wszystko odbyło się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarno-Emidemiologicznego. Wracamy, dla Was najlepszych Klubowiczów. Do zobaczenia (pisownia oryginalna - przyp. red.) - zakończyli post właściciele lokalu, który już dziś ponownie zapełni się ludźmi gustującymi w klubowej muzyce.

RZZK rozpoczął działania mające ukrócić podobne przedsięwzięcia

RMF FM podało, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ma świadomość, że w akcję #otwieraMY włączyła się spora część przedsiębiorców. Chcąc zapobiec łamaniu przepisów wprowadzonych w celu ograniczenia transmisji wirusa, a co za tym idzie zwiększania zagrożenia epidemiologicznego, wydano odpowiednim służbom specjalne polecenia.

Według informacji przekazanych przez media, lokalne sanepidy oraz komendy policji będą śledzić media społecznościowe, wyłapując, kto ogłasza, że mimo zakazu wraca do normalnej działalności. Po wytypowaniu potencjalnych niepokornych przedsiębiorców policjanci i inspektorzy będą przeprowadzać kontrole mające potwierdzić te doniesienia.

Kontrole mają mieć charakter masowy. Prowadzić je mają również sami policjanci patrolujący poszczególne miasta. Okazuje się, że nie tylko mandatu należy obawiać się w przypadku chęci powrotu do normalnej działalności mimo obowiązujących zakazów.

Zgodnie z doniesieniami RMF FM miejsca, gdzie potwierdzone zostanie łamanie przepisów epidemiologicznych ograniczających działalność, otrzymają nie tylko mandaty. Mandat ten ma być jednocześnie dowodem wykluczającym poszczególne punkty z mapy miejsc, które mogą ubiegać się o państwową pomoc w ramach Tarczy Finansowej.

Źródło: Facebook.com @BanderozaWitonia / kutno.net.pl / rmf24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: