wtv.pl > Gwiazdy > Książe Harry i Meghan Markle mają kolejne dziecko. Podali płeć i imię
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:20

Książe Harry i Meghan Markle mają kolejne dziecko. Podali płeć i imię

Książe Harry
TOBY MELVILLE/AFP/East News

Książe Harry i Meghan Markle doczekali się drugiego dziecka. Mała Lilibet waży 3,5 kilograma. Matka i dziecko są zdrowe. Nadano jej imiona po prababce i babci. Wydano specjalny komunikat dzień po porodzie

Para książęca 6 czerwca poinformowała o przyjściu na świat nowego potomka. 2-letni Archie doczekał się siostry. Książę Harry i Meghan Markle nazwali dziewczynkę Lilibet Diana Mountbatten-Windsor.

Dziecko przyszło na świat w piątek, 5 czerwca 11:40 czasu lokalnego. Poród odbył się pod opieką specjalistów w szpitalu Santa Barbara Cottage w Santa Barbara w Kalifornii.

Książe Harry i Meghan Markle doczekali się drugiego dziecka. Lilibet Diana Mountbatten-Windsor jest cała i zdrowa

Rodzice podjęli zaskakującą decyzję. Dziewczynka otrzymała imię po swojej prababci-królowej oraz po nieżyjącej już babci, księżnej Dianie.

Ciąża Meghan Markle przypadła na niespokojne czasy. Na mamę spadło nie tylko zagrożenie związane z kryzysem epidemicznym, ale także konflikt wewnątrz rodziny królewskiej.

Jeszcze 7 marca, dwa miesiące przed porodem księżna wraz z mężem udzieliła wywiadu dla Oprah Winfrey. W rozmowie padły poważne oskarżenia o rasizm, brak wsparcia oraz brak reakcji na pogłoski szerzone przez pracowników tabloidów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: