Mama robiła nastolatce nagie zdjęcia i wysyłała księdzu Wiesławowi. Przerażające ustalenia prokuratury
Ksiądz z Kurowa został oskarżony o pedofilię. Chodzi o dziecko poniżej 15. roku życia. Za współudział w procederze Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarża także matkę dziewczynki. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie i kobiecie został skierowany do Sądu Rejonowego w Pułach. Grozi im kara pozbawienia wolności.
Skandal z udziałem księdza pedofila z parafii w Kurowie. Duchowny miał dopuścić się działań o charakterze pedofilskim wobec dziewczynki poniżej 15. roku życia. W sprawę zamieszana jest także matka ofiary, która miała wysyłać księdzu nagie zdjęcia swojej 14-letniej córki i w ten sposób pomagać mu w całym procederze oraz zachęcać go i kryć. Ksiądz także wysyłał treści pornograficzne na telefon dziewczynki.
Ksiądz oskarżony o pedofilię. Na ławie oskarżonych także matka dziewczynki
W czwartek do Sądu Rejonowego w Pułach wpłynął akt oskarżenia przeciwko Wiesławowi C., księdzu proboszczowi parafii w Kurowie w woj. lubelskim. Wśród stawianych zarzutów są te o dopuszczenie się działań o charakterze pedofilskim względem małoletniego. Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarża księdza, że wysyłał dziewczynce poniżej 15. roku życia na jej telefon m.in. MMS-y ze zdjęciami męskich narządów płciowych. Ponadto przez SMS-y miał jej proponować odbycie stosunku seksualnego, a także zachęcał dziewczynkę do robienia sobie zdjęć pornograficznych.
DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z Włoch
Jak donosi WP, najbardziej szokujący jest fakt, kto jeszcze może być w to zamieszany. Chodzi o matkę dziecka, która zasiądzie na ławie oskarżonych. Miała bowiem o wszystkim wiedzieć, ale nie reagować. Mało tego, miała w dodatku sama pomagać księdzu w jego pedofilskim procederze i robić nagie, pornograficzne zdjęcia córce, a następnie wysyłać je księdzu. - Zanim bowiem duchowny zaczął do niej pisać, najpierw wysyłał sms-y do jej matki z prośbą o zdjęcia pornograficznych jej córki. Kobieta odpowie za utrwalanie treści pornograficznej z udziałem nieletniej, a także za to, że nie zawiadomiła o żądaniach księdza policji - informuje WP. Prokuratura oskarża matkę za brak odpowiedniej reakcji i współudział w tym przestępstwie, z wykorzystaniem własnej córki.
Ksiądz oraz kobieta zostali zatrzymani przez policję i aresztowani. Sprawą zajmuje się prokuratura i sąd. Za robienie zdjęć pornograficznych z udziałem małoletnich oraz ich rozprzestrzenianie grozi kara do 10 lat więzienia, zaś za pokazywanie takich treści osobie małoletniej grozi kara do 3 lat więzienia.
ZOBACZ TAKŻE:
- Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Lidl wprowadza hitowe produkty na Dzień Psa
- Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
- Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
- Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
- Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
- Łukasz Szumowski mówi jak będzie wyglądała sytuacja podczas drugiej fali epidemii. "Obostrzenia mogą powrócić"
Źródło: WP