53-letni ksiądz groził bronią uczestnikom Strajku Kobiet. Duchownemu zaproponowano funkcję proboszcza w innej parafii.. (zdj. ilustr.) Pixabay/SenleyŹródło: (zdj. ilustr.) Pixabay/Senley
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Listopada 2020

Cała wieś przeciwko proboszczowi. "Wyszedł do bezbronnych kobiet"

53-letni ksiądz z Czernikowa groził bronią uczestnikom Strajku Kobiet. Niedługo potem biskup diecezji wrocławskiej zdecydował się przenieść go do parafii w Korczerwie, gdzie miał objąć funkcję proboszcza. Decyzja wyraźnie nie spodobała się jednak wiernym.

Manifestacje Strajku Kobiet, które po 22 października opanowały niemal cały kraj, zostały wywołane przez decyzję zarządzanego przez Julię Przyłębską Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją.

To właśnie dzięki demonstracjom swą ogólnokrajową sławę zyskał duchowny z Czernikowa. Pod koniec października kapłan wyszedł do protestujących, trzymając w dłoni broń. Następnie zaczął grozić uczestnikom wydarzenia.

Ksiądz Piotr tłumaczył potem, że chciał jedynie bronić swojej świątyni. Mimo to został zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy policji.

Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. "Jeżeli ma pani mózg i potrafi liczyć", gościom puściły nerwyCzytaj dalej

Ksiądz przeniesiony do innej parafii

Duchowny, który mierzył do manifestantów z broni myśliwskiej, został przeniesiony do Korczewa niedaleko Zduńskiej Woli, gdzie wyznaczono mu rolę zarządcy parafii po zmarłym proboszczu. Wkrótce sprawą zajęli się reporterzy "Interwencji" Polsatu.

On nie przyszedł tutaj za karę, on przyszedł w nagrodę. Za to, co zrobił? Do bezbronnych kobiet wyszedł z bronią, one nic nie robiły, broniły swoich praw, strajkowały jak większość kobiet w Polsce – przekonywali cytowani przez Wirtualną Polskę wierni, komentując decyzję wrocławskiego biskupa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

W chwili ogłoszenia decyzji część parafian wstała i opuściła kościół. W materiale "Interwencji" przekonywali, że osoba księdza jest niezwykle istotna dla członków wspólnoty, "bo to jest nasz pasterz i ma znaczenie, jaki ten pasterz jest".

Warto przypomnieć, że wobec kierowania gróźb karalnych w kierunku policjantów, a także uczestników strajku 53-latek jest obecnie bohaterem postępowania. Zdaniem WP kapłanowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dotarliśmy do prywatnych zdjęć z domu lidera Bayer Full. Splendor, ma willę, stadninę i własny jacht, a żądał pieniędzy od państwa, skandalDotarliśmy do prywatnych zdjęć z domu lidera Bayer Full. Splendor, ma willę, stadninę i własny jacht, a żądał pieniędzy od państwa, skandalCzytaj dalej

Parafia bez proboszcza

W akcie sprzeciwu wierni zdecydowali się pójść pod plebanię, w której zamieszkał nowoprzybyły kapłan. Choć, jak sami twierdzili, chcieli jedynie porozmawiać, nowy proboszcz nie otworzył im drzwi.

Dwa dni później reporter Polsat News otrzymał informację o kolejnych zmianach wewnątrz wspólnoty. Kanclerz wrocławskiej kurii przekazał, że korczewska parafia pozostała bez proboszcza.

Ksiądz Piotr miał zwrócić się do biskupa z prośbą o zwolnienie z pełnionej funkcji. – Ksiądz biskup zgodził się. Ks. Piotr prosi o urlop kilkumiesięczny, aby jego sprawy wyjaśniły się. Na razie parafia nie jest obsadzona – mówił ks. Artur Niemira.

źródło: WP / Polsat News

Żona Żebrowskiego o poronionych ciążach. Żona Żebrowskiego o poronionych ciążach. "Nie przyszło mi do głowy, żeby organizować jakikolwiek pochówek"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. WHO wydało nowe zalecenia. Każdy pacjent z dusznościami powinien je znać
  2. Często pijesz sok jabłkowy? Możesz się zdziwić odkrywając jakie ma właściwości
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos. Zła wiadomość dla Polaków na sezon zimowy, chodzi o hotele
  7. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie